Zdjęcie: Policja.pl

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie w ostatnim czasie zatrzymali 8 osób, które były poszukiwane listami gończymi. Wśród nich jest 56-letni Marek S., podejrzany o pedofilię. 

We wtorek pisaliśmy o zatrzymaniu 29-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego, którego od ponad roku poszukiwał Sąd Rejonowy w Rzeszowie za liczne kradzieże na Podkarpaciu. Mężczyzna ukrywał się w jednym z mieszkań na ulicy Siemiradzkiego. 

To nie jedyna osoba, która w ostatnich tygodniach wpadła w ręce funkcjonariuszy wydziału poszukiwań i identyfikacji osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Od początku roku zatrzymali oni łącznie 8 osób, ukrywających się przed organami ścigania.  

Zatrzymania w całej Polsce 

Dzień przed zatrzymaniem 29-latka, policjanci wspólnie z kryminalnymi z Mielca zatrzymali na terenie budowy szpitala w Łodzi 42-latka. List gończy za nim wydał Sąd Rejonowy w Bielsku Białej za przestępstwo z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Z kolei 16 lutego funkcjonariusze KWP zatrzymali 32-latka, który był poszukiwany przez sąd w Przeworsku za fałszowanie dokumentów. Jego zatrzymano na terenie gospodarstwa rolnego w Przykorach w województwie mazowieckim, gdzie ukrywał się od kilku miesięcy.

Także w połowie lutego funkcjonariusze zatrzymali w Krakowie 69-letniego mężczyznę poszukiwanego przez rzeszowski sąd. – Przez dwa lata ukrywał się na terenie naszego kraju, średnio zmieniając miejsce zamieszkania co dwa miesiące – podała KWP Rzeszów. 

Kolejnym poszukiwanym przez sądy w Szczytnie i Warszawie, a zatrzymanym 7 lutego przez rzeszowskich policjantów wspólnie z funkcjonariuszami z Sanoka, jest 50-latek, który ukrywał się w Piasecznie. Zatrzymano go, gdy wyjeżdżał samochodem z posesji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Sukcesem zakończyła się także współpraca policjantów KWP z jarosławskimi kryminalnymi. Zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 32 lat. Obaj byli poszukiwani za jazdę po pijanemu. 30-latka zatrzymano pod koniec stycznia w województwie zachodniopomorskim.

– Do Polski przyjeżdżał tylko w dni wolne od pracy, a ukrywał się na terenie Niemiec. Natomiast 32-latek został zatrzymany początkiem lutego w hotelu robotniczym na terenie województwa śląskiego – informuje kom. Ewelina Wrona z KWP w Rzeszowie. 

Pedofilia i kradzież domku

Policjanci z komendy wojewódzkiej zatrzymali też 56-letniego Marka S., mieszkańca powiatu sanockiego. Mężczyzna od blisko dwóch lat ukrywał przed wymiarem sprawiedliwości za przestępstwa o charakterze pedofilskim i kradzież. 

Za Markiem S. wydane były dwa listy gończe. Pierwszy wydał Sąd Rejonowy w Tychach, drugi prokuratura w Lesku. Prokuratura oskarżyła 56-latka o kradzież domku holenderskiego w Solinie w 2017 roku.

Marek S. został namierzony w Warszawie, ukrywał się w swoim mieszkaniu. Po zatrzymaniu 17 stycznia, przewieziono go do zakładu karnego w Przemyślu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama