Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Zgodnie z zapowiedziami, od poniedziałku (24 sierpnia) kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanej ulicy Lisa-Kuli w Rzeszowie.

W miniony weekend (22-23 sierpnia) na czas ostatnich prac ulica na odcinku od placu Śreniawitów do ronda na przy hotelu Forum była całkowicie zamknięta, a autobusy miejskie jeździły zmienionymi trasami. Sam remont ulicy Lisa-Kuli rozpoczął się 6 sierpnia. Prace wykonywała firma Molter z Głogowa Młp. Miasto zapłaci jej ponad 1 mln zł.

Od poniedziałku kierowcy mogą już korzystać ze zmodernizowanego odcinka Lisa-Kuli. Molter wymienił nawierzchnię, wyregulował krawężniki i studzienki kanalizacyjne, drogę wzmocnił tzw. geosiatką (chroni przed powstawaniem kolein). Przy okazji wymieniono także asfalt przy Komendzie Miejskiej Policji – do skrzyżowania z ulicą Zygmuntowską. 

– Dziękuję za szybki i sprawny remont. Prace zakończyły się przed terminem. Tak powinno robić się remont w centrum miasta – powiedział w poniedziałek rano w ratuszu Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa. Informacje o zakończonych pracach przez dwa dni mają być także wyświetlane na tablicach elektronicznych ze zmienną treścią.

– Trwają jeszcze ostatnie prac porządkowe na ul. Lisa-Kuli, ale ruch jest już wznowiony – usłyszeliśmy w firmie Molter.

(ram, jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: