Zdjęcie: Google Maps
Reklama

Miasto przygotowuje się do rozbudowy ulicy Zawiszy Czarnego – od  Podkarpackiej do Architektów. Częścią inwestycji będzie także budowa nowego połączenia ul. Zawiszy Czarnego z ul. Boya Żeleńskiego.

Ta inwestycja ma dla mieszkańców duże znaczenie – osiedle przy ul. Architektów rozbudowuje się i potrzebny jest lepszy dojazd do ulicy Podkarpackiej. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy projektu. – Firma, która go wygra, będzie musiała zaplanować rozbudowę dróg o łącznej długości ok. 1,8 km – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Nowa droga będzie miała swój początek na ul. Podkarpackiej w rejonie sklepu MarMax. Zostanie poprowadzona w kierunku i wzdłuż torów kolejowych (za hipermarketem OBI), dojdzie do ul. Zawiszy Czarnego i przejdzie przez tory kolejowe. Przejazd przez tory zostanie przebudowany i wyposażony w rogatki.

Dalej droga pójdzie istniejącym śladem ul. Zawiszy Czarnego (która zostanie przebudowa i poszerzona) do skrzyżowania z ul. Architektów. Częścią inwestycji będzie także budowa połączenia ul. Zawiszy Czarnego z ul. Boya Żeleńskiego (od rejonu przejazdu kolejowego w kierunku północno-zachodnim).

Dokumentacja projektowa inwestycji ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

Zdjęcie: Facebook.com / Konrad Fijołek Prezydent Miasta Rzeszowa

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama