Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

– Szerokie otwarcie się na świat w dzisiejszej edukacji i nauce jest koniecznością – uważają władze Uniwersytetu Rzeszowskiego, który chce kształcić studentów Mongolii. Pierwszy krok w tym celu został zrobiony.

Kilka dni temu prof. Marek Koziorowski, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą UR spotkał się z podkarpackim posłem PiS Zbigniewem Chmielowcem z sejmowej Komisji Łączności z Polakami za granicą oraz przedstawicielami Polsko-Mongolskiej Izby Przemysłowo Handlowej – jej prezesem Grzegorzem Dworakiem i doradcą izby Krzysztofem R. Witakiem.

Podczas spotkania omówienia założeń dotyczących współpracy oraz kształcenia studentów z Mongolii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Jak podkreśla dr Maciej Ulita, rzecznik UR, spotkanie miało charakter wstępny. Ustalono ramowy projekt porozumienia pomiędzy UR i Polsko-Mongolską Izbą-Przemysłowo Handlową.

– Szerokie otwarcie się na świat w dzisiejszej edukacji i nauce jest koniecznością. Powiązania nauki z biznesem i przemysłem jest znakomitą okazją do rozwijania oferowanego modelu i zakresu kształcenia, co odbędzie się z korzyścią dla studentów, a co za tym idzie, dla naszego regionu. Cieszę się, że będziemy mogli skorzystać z różnorodnych doświadczeń Izby – mówi prof. Marek Koziorowski.

Podczas kolejnego spotkania mają być sprecyzowane warunki współpracy Uniwersytetu Rzeszowskiego z Polsko-Mongolską Izbą Przemysłowo-Handlową.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: