Zdjęcie: Twitter.com / Elvis Presley
Reklama

Country, szalone lata 50. i 60., rock&roll, hard rock – w tych stylach muzycznych cztery zespoły zagrają w niedzielę (27 sierpnia) na rzeszowskim Rynku podczas „Elvis Festivalu”, który upamiętni 40. rocznicę śmierci „Króla Rock and Rolla”.

„Król Rock and Rolla” jest wiecznie żywy. Najlepszym tego dowodem jest szykowany na ostatnią niedzielę wakacji „Elvis Festival”. W ten sposób Rzeszów będzie chciał uczcić 40. rocznicę śmierci tego kultowego muzyka.

W ramach Festiwalu  na scenie rzeszowskiego Rynku w godz. 16:00-22:00 wystąpią cztery zespoły muzyczne. Każdy z nich zaprezentuje odmienną interpretację muzyki Elvisa Presley’a.

W stylu country Presleya zaprezentuje zespół „Paweł Bączkowski &The Gold Country & The Roll Band” z Poznania. Wersję w hard rock usłyszymy od toruńsko-rzeszowskiej grupy Metal King. Elvisa w stylu rock&roll ukaże warszawski zespół The King’s Friends, a w szalone lata 50. i 60. z Presleyem przeniesie nas Vinyl Rhythm z Krakowa.

To jednak nie koniec „elvisowych” atrakcji. W programie festiwalu znajdziemy również wystawę fotograficzną  „Elvis on stage”. W planach jest również spotkanie z prywatnym fotografem Elvisa Presley’a – Edem Bonja.

W programie festiwalu znajdzie się również występ Elvisa-marionetki z teatru animacji (Lanckorona) wraz z warsztatami lalkarskimi dla dzieci, spotkanie z autorem książki „Elvis, człowiek którego nigdy nie zapomnisz” Mariuszem Ogiegło oraz prezentacja fragmentów filmów z koncertów Elvisa Presley’a.

Ponadto, na fanów Elvisa będą czekać też stoiska z pamiątkami i gadżetami poświęconymi Presley’owi oraz degustacja ulubionych dań z menu amerykańskiego „Króla”.

Fani motoryzacji będą mogli z kolei podczas festiwalu podziwiać piękne samochody z epoki Elvisa oraz skorzystać możliwości przejazdu zabytkowym pojazdem.

Elvis Presley zmarł 16 sierpnia 1977 roku.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: