Reklama

Jak w Wigilię pracują rzeszowskie urzędy? Urząd Marszałkowski ma wolne, wojewódzki pracuje bez zmian. W ratuszu kobiety wyjdą z pracy dwie godziny wcześniej.

Jeśli masz do załatwienia sprawę w Urzędzie Marszałkowskim, licz się z tym, że będziesz musiał to odłożyć na przyszły tydzień. W Wigilię urząd przy al. Cieplińskiego nie pracuje. W okresie poświątecznym a Sylwestrem godziny urzędowania nie ulegają zmianie. W dniach 29-31 grudnia będzie urząd będzie czynny jak zwykle – od 7:30 a 15:30.

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim godziny pracy pozostają bez zmian. Zarówno w Wigilię, jak i Sylwestra sprawy urzędowe można załatwić jak do tej pory. W poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach od 7:30 do 15:30 i we wtorki od 8:00 do 16:00.

W Wigilię Urząd Miasta w Rzeszowie będzie czynny – od 7:30 do 15:30. Taryfę ulgową zastosowano wobec kobiet, które z pracy będą mogły wyjść już dwie godziny wcześniej. Ratusz tłumaczy, że od lat tradycją było, że urzędniczki w Wigilię wcześniej kończyły pracę, by miały więcej czasu na przygotowanie świąt.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Krócej będą też pracowały kobiety, które są zatrudnione w spółkach podległych miastu.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama