Zdjęcie: Pan Michał / Czytelnik Rzeszów News

Nieznana osoba wywiesiła w czwartek na wiadukcie kolejowym na al. Batalionów Chłopskich w Rzeszowie transparent z napisem „Uwolnić Piniora!”.

O wywieszonym transparencie poinformował nas pan Michał, Czytelnik Rzeszów News, od którego otrzymaliśmy także zdjęcie. Do wywieszenia transparentu nikt się dotychczas nie przyznał.

Napis nawiązuje do głośnego zatrzymania przez CBA we wtorek Józefa Piniora, byłego senatora Platformy Obywatelskiej i bohatera „Solidarności” stanu wojennego. Pinior był w grupie 11 osób, które zatrzymali agenci CBA. Wpadł również Jarosław W., asystent senatora, który miał się podawać za dyrektora biura senatorskiego.

Pinior i pozostałe osoby zostały zatrzymane na polecenie prokuratury w Poznaniu, która wszystkim przedstawiła zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Józef Pinior jest podejrzany o przyjęcie łapówki w wysokości 6 tys. i 40 tys. zł. Były senator PO miał 40 tys. zł wziąć w zamian za załatwienie w instytucjach państwowych i samorządowych korzystnego rozstrzygnięcia spraw biznesmena inwestującego na Dolnym Śląsku.

W przypadku łapówki w wysokości 6 tys. zł, prokuratura twierdzi, że Józef Pinior wziął te pieniądze razem swoim asystentem Jarosławem W. za załatwienie koncesji na wydobywanie kopalin. Były senator jest też podejrzany o powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W środę w nocy prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie trzech osób, w tym Józefa Piniora, który nie przyznaje się do winy. Legendzie „Solidarności” grozi do 8 lat więzienia.

O zarzutach i skierowaniu wniosku do sądu o aresztowanie Piniora w czwartek na konferencji poinformował Piotr Baczyński, naczelnik wielkopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej. Konferencja była emocjonalna i kilka razy przerywana przez Baczyńskiego.

– Bardzo przepraszam, ale proszę o zrozumienie. Sprawa dotyczy osoby, którą osobiście uważam za bohatera z przeszłości naszej ojczyzny – mówił prokurator Baczyński.

Dowodami przeciwko Józefowi Piniorowi są głównie zapisy podsłuchanych rozmów telefonicznych.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama