Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji szuka firmy, która przebuduje baseny przy ul. Pułaskiego. Już wiadomo, że w przyszłym roku nie będzie można z nich korzystać.

– Ogłosiliśmy przetarg na wybór wykonawcy prac. Na oferty czekamy do 21 października. Zainteresowanie firm jest bardzo duże. Jeżeli uda się od razu rozstrzygnąć przetarg, wykonawcy zamierzamy niezwłocznie przekazać plac budowy. To od niego zależy, kiedy rozpocznie prace – mówi Marcin Suwała, wicedyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na przebudowę basenów ROSiR-u przy ul. Pułaskiego przewidziano ok. 25 mln zł. Ile ostatecznie będzie kosztowała inwestycja, okaże się po przetargu.

– Modernizacja basenów ma się zakończyć do końca marca 2018 r. W przyszłym roku obiekty będą zamknięte dla mieszkańców, ale warto poczekać. Chcemy dostosować baseny do tego, co dzisiaj jest standardem basenów otwartych – twierdzi Suwała.

Mieszkańcom Rzeszowa, którzy będą chcieli w przyszłym wypoczywać nad wodą, pozostanie miejska żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego lub wyjazd na basen do pobliskiej Boguchwały.

Baseny ROSiR-u czeka rewolucja. Można powiedzieć wreszcie, bo o remoncie obiektów mówiło się od lat. W końcu została wybrana koncepcja przebudowy basenów. W tej chwili są dwa 50-metrowe (wyczynowy i rekreacyjny), brodzik dla dzieci oraz fontanna.

Wszystkie niecki basenowe zostaną wyburzone, powstaną zupełnie nowe. Basen wyczynowy obecnie ma głębokość 1,3-3,75 m. Po przebudowie będzie zdecydowanie płytszy – od 1,35 m do 1,8 m głębokości.

Pod niecką w części najgłębszej powstaną zbiorniki przelewowe dla wszystkich basenów, będzie tam pompowania wody technologicznej. Wejście będzie od trybun, które również zostaną wyburzone i powstaną na ich miejsce nowe.

Długość basenu wyczynowego nie zostanie zmieniona. Podobnie, jak basenu rekreacyjnego (też ma 50 m), który obecnie ma prawie 70-metrową zjeżdżalnię. Niecka tego basenu po przebudowie będzie miała od 1,1 m do 1,3 m głębokości.

Będą tam atrakcje wodne: grota wodna, dzika rzeka, kurtyny wodne, leżanki, tryskacze, grzybek i liny do wspinaczki wodnej. Zjeżdżalnia zostanie utrzymana.

Wyburzony zostanie brodzik, a w jego miejscu powstanie basen dla dzieci z drobnymi atrakcjami wodnymi. Ten basen będzie miał głębokość od 0,6 m do 0,8 m. Dla najmłodszych dzieci powstanie basen dla przedszkolaków o głębokości od 0,1 m do 0,6 m.

W miejscu fontanny nie będzie budowana nowa, tylko powstanie wodny plac zabaw.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama