Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Twórcy trzech startupów w najbliższy czwartek (22 września) w rzeszowskim Urban Labie będą próbowali zachwycić jury swoimi pomysłami na biznes. 

To druga z trzech prezentacji kolejnej edycji „Rzeszowski StartUP MIX”. Pierwsza odbyła się 25 sierpnia. Ostatnią zaplanowano na 17 listopada. Zwycięzców poznamy 8 grudnia podczas gali finałowej. 

W czwartek (21 września), od godz. 18:00 w Urban Labie (ulica 3 Maja 13), o uwagę jury będą ubiegać się trzy drużyny – twórcy rozwiązań związanych z przetwarzaniem bioodpadów, pszczelarstwa oraz odbioru zamówień.

Jako pierwszy na scenie wystąpi team VOOX, który stworzył przezroczyste powałki do uli. To specjalne nakładki, które łączą w sobie wiele funkcji- np. monitorowanie pracy pszczół i temperatury wewnątrz ula bez konieczności jego otwierania czy odprowadzania z pszczelego domu wilgoci, która jest jednym z największych wrogów “pasiastych” podopiecznych. Pokazany zostanie również wielofunkcyjny stojak do uli.

Tematem drugiej prezentacji, którą przedstawi team Dżo, będzie prototyp inteligentnego kompostownika. Wyposażone m.in. w czujniki temperatury, wilgotności, odczynu pH czy system samo nawadniania urządzenie- we współpracy z dżdżownicami kalifornijskimi- przetwarza bioodpady w pełnowartościowy nawóz do roślin- biohumus.

Jako ostatni przed jury swoją propozycję – PicUP Wall – pokaże team Retailo. Według twórców, kolektomat, czyli specjalne urządzenie do odbioru kupionych przez internet produktów, zapewnić ma klientom wygodny i bezpieczny odbiór zamówień, bez konieczności oczekiwania na obsługę sklepu.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Program planowanych w przestrzeni „miejskiego laboratorium” startupowych spotkań, poza prezentacją innowacyjnych pomysłów, przewiduje również panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, doświadczonych przedsiębiorców, samorządowców czy naukowców.

Do udziału we wrześniowej edycji wydarzenia Urban Lab zaprosił specjalistki z Centrum Medycznego MEDYK oraz firmy ML System, które mówić będą o społecznej odpowiedzialności biznesu i związanej z nią działalności na rzecz miasta i jego mieszkańców.

O tym zaś, jak znaleźć pieniądze na rozpoczęcie swojego biznesu oraz dlaczego warto korzystać z elektronicznego podpisu kwalifikowanego, opowiedzą Michał Janas z MJC oraz Mateusz Szatan z rzeszowskiego oddziału Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Ostatnim punktem czwartkowego spotkania będzie networking, podczas którego w nieformalnej atmosferze będzie można porozmawiać z prelegentami i uczestnikami “Rzeszowskiego StartUP MIXu”. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama