Zdjęcie: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
Reklama

Meteorolodzy ostrzegają, że dzisiaj na terenie województwa podkarpackiego mogą być wystąpić silne burze połączone z gradem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia w trzystopniowej skali dla czterech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego. W tych regionach przewidywane są burze z gradem.

W województwie podkarpackim mogą wystąpić silne burze z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm. Wiatr może wiać z prędkością do 90 km/h. Lokalnie przewidywane są opady gradu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk wynosi 80 proc.

Komunikat IMiGW obowiązuje dzisiaj od godz. 15:00 do piątku do godz. 2:00 w nocy.

Strażacy przypominają o zachowaniu ostrożności, gdy nadchodzi burza. Z balkonów i tarasów należy pościągać przedmioty, które zdmuchnięte przez silny podmuch wiatru mogą zrobić komuś krzywdę.

– Nie parkujmy samochodów pod drzewami i reklamami wielkopowierzchniowymi. Szarpnięte mocnym podmuchem wiatru mogą złamać się, spaść na samochód i zrobić komuś krzywdę. Jeżeli nie musimy, nie wychodźmy z domu. W domach pozamykajmy okna i bezpiecznie przeczekajmy nawałnicę tak, aby nikomu nic się nie stało – apeluje mł. bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama