W czwartek otwarcie basenów ROSiR? Cztery dni za darmo. Znamy wstępne ceny biletów

9
Reklama

Woda w basenach Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji już jest. Jeśli uda się do środy zakończyć ostatnie prace, to już w czwartek będzie można korzystać z basenu i to za darmo aż do niedzieli.

 

– Chcemy już od czwartku wpuścić ludzi na basen. Jeśli się to uda, to do niedzieli włącznie będą mogli oni korzystać z niego bezpłatnie – zapowiedział w poniedziałek Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Później najprawdopodobniej za wstęp będzie trzeba zapłacić 12 zł lub 9 zł (ulgowy) za cały dzień. Dzieci do 3. roku życia mają mieć wstęp bezpłatny. Od godz. 17:00 ceny biletów będą obniżone o połowę. Nowością będzie to, że na nowym basenie za wstęp będzie można płacić również kartą.

Cennik biletów nie został jeszcze zatwierdzony. Bilety będzie można kupować na stronie ROSiR oraz w kasach przy wejściu. Baseny mają być otwarte od godz. 9:00 do 20:00 przez cały sezon.

Pierwotnie miasto chciało baseny ROSiR-u otworzyć już w minioną niedzielę, ale na przeszkodzie stanęła pogoda, bo nie udało się zakończyć układania specjalnej wykładziny.  

Po przebudowie mieszkańcy Rzeszowa do dyspozycji mają teraz cztery baseny. Pierwszy to 50-metrowy basen sportowy z torami o głębokości od 1,35 m do 1,8 m.

Drugi jest rekreacyjny. Ma od 1,1 m do 1,3 m głębokość i szerokości 50 m. Znajdują się w nim m.in. rwąca rzeka, która powstanie dzięki specjalnym dyszlom, masaże wodne, łóżka podwodne, grzybki, grota wodna, kurtyny wodne, tryskacze i liny do wspinaczki wodnej oraz pomarańczowa 70-metrowa zjeżdżalnia.

Trzeci i czwarty basen są dedykowane najmłodszym. Jeden ma głębokość od 0,1 m do 0,6 m, drugi od 0,6 m do 0,8 m. Maluchy będą mogły korzystać także z wodnego i zwykłego placu zabaw.

Amatorzy wodnych rozrywek będą mieli do dyspozycji także ławki, 20 parasoli i 100 leżaków oraz dostęp do wi-fi. Pomieszczenia sanitarne, gdzie będzie zarówno toaleta jak i szatnia, znajdują się pod trybuną przy basenie sportowym.

Na kąpielisku pojawi się miejsce dla tzw. food trucków, które będą przy ścianie krytego basenu. Będzie także monitoring i oświetlenie. Ponadto, śliskie płytki zastąpiono bezpieczną nawierzchnią przypominającą tartan. Pozostała część kąpieliska będzie pokryta trawą naturalną oraz z rolki.

Podczas remontu wybudowano także nowe trybuny, pod którymi znajdują się pomieszczenia socjalne.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.