Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Około 4,5 tysiąca uczestników spodziewają się organizatorzy trzeciej edycji Kongresu 590, który w czwartek rozpoczyna się w podrzeszowskiej Jasionce. Najważniejszym gościem pierwszego dnia będzie Andrzej Duda, prezydent RP.

Andrzej Duda w Rzeszowie pojawił się już w środę wieczorem, co zarejestrował jeden z naszych Czytelników.

 

Kongres 590, na którym uczestnicy przez dwa dni będą mówić o “uwalnianiu polskiego potencjału”, odbywa się pod patronatem Dudy. To właśnie on swoim wystąpieniem zainauguruje pierwszy dzień Kongresu 590. Po południu, ok. 16:00,  prezydent RP będzie gościł w firmie ML System, która w Zaczerniu k. Rzeszowa produkuje innowacyjne panele fotowoltaiczne.

Wieczorem Andrzej Duda podczas uroczystej gali wręczy Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP w siedmiu kategoriach. Do nagrody nominowano 21 firm. Nagrody otrzymają te polskie firm, które przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki, promują Polskę na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm.

Kongres 590 odbywać się będzie tradycyjnie w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. 

Wezmą w nim udział przedstawiciele polskiego rządu na czele z premierem Mateuszem Morawieckim. Jego wystąpienie zaplanowano na piątek (16 listopada) – w drugi dzień wydarzenia. Do Jasionki przyjadą m.in. wicepremierzy Beata Szydło, Piotr Gliński i Jarosław Gowin, prezes NBP Adam Glapiński.

Na Kongresie 590 gościć będą również prezesi największych państwowych spółek, m.in. Orlenu, PGNiG, KGHM, PKO BP. Przez dwa dni odbędzie się 94 debat panelowych, które będą dotyczyć m.in. nowych technologii, inwestycji, energetyki, polityki środowiskowej, handlu i eksportu.

Na Kongresie dominować będą przedsiębiorcy z sektora MŚP, ekonomiści, analitycy, politycy, samorządowcy, startupowcy, przedstawiciele instytucji publicznych, świata nauki i mediów. 

W Jasionce nie zabraknie też gości z zagranicy. W CWK pojawi się Sarah Chamberlain, przewodnicząca Republican Main Street Partnership. Chamberlain weźmie udział w dyskusji dotyczącej roli kobiet w biznesie, polityce i działalności publicznej.

W dyskusji o przyszłości kryptowalut i wypieraniu przez nie tradycyjnego pieniądza wystąpi m.in. Apolo Ohno, ośmiokrotny medalista Igrzysk Olimpijskich w short tracku. O kryptowalutach mówił będzie także Thomas J. Lee, współtwórca Fundstrat Global Advisors. Weźmie on również udział bloku programowym „Handel i eksport”.

Obecność na Kongresie 590 potwierdził też były prezes Snapchata Imran Kahn. Będzie on jednym z głównych mówców drugiego dnia Kongresu. Ponadto weźmie udział w dwóch panelach: „Rynek PE-VC a start-up’y w Polsce – budowa kultury innowacji i wspierania przedsiębiorczości” oraz „Storytelling in the age of social media”.

Kolejnym gościem z zagranicy będzie generał armii Stanów Zjednoczonych George Close, prezes SPECTRUM Group. Generał Close w trakcie Kongresu weźmie udział w panelu pt. „Wpływ przemysłu zbrojeniowego na rozwój gospodarczy”.

Kongres 590, mimo krótkiego stażu, oprócz pięknych haseł o polskiej gospodarce i nazywania go “drugą polską Krynicą”, ma już też przyklejoną łatkę politycznego zlotu polityków PiS za pieniądze państwowych firm, które dokładają się do organizacji wydarzenia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. Ortyl coś gadał o nowych obwodnicach, a korasy w rzeszowie że głowa pęka, wszędzie w cywilizowanych miastach buduję się skrzyżowania wielopoziomowe, a w Rzeszowie nie ma takiego ani jednego !

Comments are closed.