Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Kolejny dramat na terenie gminy Chmielnik w powiecie rzeszowskim. Na śniegu znaleziono zwłoki 53-letniego mężczyzny. Prawdopodobnie przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu.

We wtorek ok. godz. 9:40 rzeszowska policja została powiadomiona o odnalezieniu ciała 53-letniego mężczyzny. – Zwłoki znajdowały się w pobliżu budynków gospodarczych na terenie posesji na której mężczyzna mieszkał. Ok. 9:00 zwłoki odnalazła rodzina mężczyzny – mówi nam Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci i prokurator. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w śmierci 53-latka. – Prawdopodobnie przyczyną zgonu było wychłodzenie organizmu. Jeśli to się potwierdzi, to mężczyzna będzie pierwszą ofiarą tegorocznych mrozów w naszym powiecie – dodaje Szeląg. 

53-latek nie był poszukiwany przez policjantów. W policyjnych bazach nie figurował jako osoba zaginiona. Wiadomo, że po raz ostatni był widziany w poniedziałek. 

Policja przypomina, że w najbliższych dniach będą utrzymywać się bardzo niskie temperatury. – Jeśli zauważymy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie – apelują rzeszowscy funkcjonariusze. 

Jednocześnie proszą o przekazywanie wszelkich informacji o osobach i miejscach ich pobytu, dla których niskie temperatury mogą być zabójcze. Informacje można przekazać dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 997, jak też wykorzystując aplikacje „Moja Komenda”, czy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama