Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

I i IV Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie będą prowadzić zajęcia lekcyjne poza swoimi budynkami. We wtorek miejscy radni dali “zielone światło” na takie rozwiązanie.

Rada Miasta Rzeszowa wyraziła zgodę na to, aby od przyszłego roku szkolnego mogły odbywać się zajęcia lekcyjne poza budynkami I Liceum Ogólnokształcące (ul. 3 Maja) i IV LO (ul. Dąbrowskiego). Taką konieczność wymusiła reforma edukacji rządu PiS, która doprowadziła do kumulacji roczników.

W związku z tym część uczniów z I LO będzie się uczyło w oddalonej o 900 m Szkole Podstawowej nr 31 przy ul. Pułaskiego. W przypadku IV LO zajęcia będą odbywać się też w oddalonym o 50 m Zespole Szkolno-Przedszkonym nr 8 przy ul. Dąbrowskiego. O szczegółach tego pomysłu pisaliśmy TUTAJ.

Możliwość przeprowadzania lekcji poza macierzystym budynkiem szkoły pozwoli dyrektorom uruchomić więcej oddziałów klas pierwszych. W IV LO zostanie 16 oddziałów, w tym 8 dla uczniów po szkole podstawowej i 8 po gimnazjum.

W filii szkoły będą mogły odbywać się zajęcia, które nie wymagają specjalistycznej pracowni, czyli np. lekcje z języka polskiego, angielskiego, czy matematyki. W planach jest, aby pół tygodnia uczyli się tam absolwenci szkół podstawowych i pół tygodnia uczniowie, którzy ukończyli gimnazjum.

I LO w przyszłym roku szkolnym zostanie uruchomionych 12 oddziałów klasy pierwszej: 6 dla uczniów po szkole podstawowej, sześć po gimnazjum. Do każdej klasy będzie przyjmowanych po 31 uczniów. W ub. r. placówka uruchomiła 6 klas. Podobnie, jak w IV LO, w filii szkoły przy ul. Pułaskiego będą odbywać się zajęcia, które nie wymagają specjalistycznych pracowni.

W planach I LO jest, aby np. uczniowie po gimnazjum mieli np. w poniedziałki i środy zajęcia w budynku przy ul. Pułaskiego, a w pozostali uczyli się w szkole przy ul. 3 Maja.

Elektroniczna rejestracja do rzeszowskich szkół średnich ruszyła 13 maja i potrwa do 19 czerwca. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: