Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Ponad 4700 sztuk odzieży zabezpieczyli rzeszowscy policjanci. Okazała się podróbką ubrań znanych światowych marek. Właścicielowi sklepu grozi do 5 lat więzienia. 

Pokrzywdzona w tej sprawie firma (policja nie zdradza jej nazwy) złożyła zawiadomienie, że jej podrobione wyroby sprzedawane są na portalu aukcyjnym. Policjanci z wydziału ds. przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie w poniedziałek dotarli do właściciela sklepu w Rzeszowie. Okazało się, że sklep handlował zabawkami i odzieżą.

Ale nie tylko. – Sklep prowadził również sprzedaż internetową. Podejrzewanym w sprawie był jego właściciel – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. 

Policjanci znaleźli podrobioną odzież kilku różnych znanych światowych marek, które są zastrzeżone (ich nazwy też nie są ujawnione). W ręce funkcjonariuszy wpadło 4708 sztuk odzieży – bielizna, czapki, bluzy, koszulki i spodnie. – Wyroby cechowały się niską, w porównaniu z oryginalnymi wyrobami, jakością wykonania – dodaje nadkom. Szeląg.

Policjanci znaleźli w sklepie także trzy zegarki. Wstępne straty tylko jednej z pokrzywdzonych firm oszacowano na ok. 277 tys. zł. W środę właściciel sklepu usłyszał zarzut za obrót podróbkami. Policjanci twierdzą, że z procederu mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu. Grozi mu za to kara od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nadal pracują nad sprawą i szacują straty innych pokrzywdzonych firm.

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: