W Jasionce rusza budowa hotelu czwartej generacji – Holiday Inn Express

7
Reklama

Firma Erbud rozpoczęła budowę hotelu Holiday Inn Express w sąsiedztwie Portu Lotniczego w Jasionce koło Rzeszowa. Pierwszych gości przyjmie w drugiej połowie 2019 roku. 

 

W czwartek spółka Chopin Airport Development, która współpracuje ze światową firmą InterContinental Hotels Group, a do której należy marka Holiday Inn Express, przekazała firmie Erbud plac budowy. Symboliczne wbito łopatę na działce, gdzie powstanie budynek.

Inwestor twierdzi, że 120-pokojowy obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych hoteli tej klasy w Europie. Ma służyć nie tylko pasażerom portu lotniczego, ale także klientom pobliskiej G2A Areny oraz firmom znajdujących się w sąsiedztwie podrzeszowskiego lotniska.

Nowa droga lotniskowa, a w przyszłości komunikacja kolejowa, będą kolejnym impulsem dla nowych inwestycji. Ważnym elementem tego rozwoju jest baza hotelowa o najwyższym standardzie. Tak nowoczesny obiekt to dopełnienie innowacyjnego krajobrazu tego miejsca oraz całego województwa podkarpackiego – podkreśla Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki.

Władze Chopin Airport Development twierdzą, że o budowie trzygwiazdkowego hotelu w Jasionce zdecydował właśnie rozwój lotniska, bliskość strefy ekonomicznej oraz G2A Areny. – Nasza nowa inwestycja odniesie bardzo duży sukces – przewiduje Gheorghe Marian Cristescu, prezes ChAD. 

W podobnym tonie wypowiadają się szefowie lotniska w Jasionce, które z roku na rok obsługuje coraz więcej pasażerów. W hangarach serwisowanych jest też coraz więcej samolotów.

– To oznacza konieczność zapewnienia komfortowego noclegu nie tylko podróżnym, ale również załogom czy pracownikom obsługi technicznej – wyjaśnia Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Adam Pilczuk z Chopin Airport Development dodaje, że harmonogram prac został tak zaplanowany, by hotel pierwszych gości przyjął w drugiej połowie przyszłego roku. Erbud zapewnia, że hotel wybuduje zgodnie z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa.

Holiday Inn Express w Jasionce będzie hotelem czwartej generacji. Pokoje nie będą duże – od 18 do 19 m kw., ale bardziej przestrzenne, w pokojach nie będzie typowych mebli hotelowych, np. biurek. W pokojach będą duże okna, na ścianie przed łóżkiem będzie zawieszony telewizor. Nie zabraknie łazienki.

Budowa hotelu ma kosztować około 30 mln zł. Trzypiętrowy obiekt będzie miał wysokość 18 m. Ze 120 pokoi 40 procent to będą pokoje jednoosobowe, a 60 proc. to „dwójki”. Będą również dwa pokoje dla osób niepełnosprawnych. Ceny za wynajęcie pokoi mają być racjonalne. 

Na parterze hotelu będzie 200-metrowe pomieszczenie, w którym będzie można coś zjeść, pracować, wypocząć lub poczekać np. na taksówkę lub wymeldowanie się z hotelu. Wnętrze pomieszczenia będzie zmieniane w zależności od pory dnia.

Elewacja budynku w co najmniej 30 procentach zostanie wykonana ze szkła. Podcięcie hotelu na parterze ma stworzyć efekt głębi oraz przytulnego wnętrza, przyciągającego uwagę zarówno pasażerów jak i osób podróżujących samochodem.

Dodatkową ozdobą elewacji będą glify okienne w kolorach marki – niebieskim oraz zielnym. Na zewnątrz powstanie przestrzeń rekreacyjna z zielenią oraz betonowo-drewniane  ławki. 

Opr. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

  1. To właśnie pasażerowie tam parkują. Leci jeden z drugiem na wczasy do Egiptu czy gdzieś i stoi sobie auto tydzień czy dłużej na parkingu. Znam takich co nawet z Krakowa tu przyjeżdżają by skorzystać z naszego lotniska między innymi dlatego że tu jest darmowy parking

  2. Jakich pracowników co Ty gadasz? Każda firma ma parking, a poza tym kto by chodził po kilometrze jeszcze do roboty?
    Na 5 minut krzykaczu masz długi parking zaraz przed wejściem do budynku portu lotniczego!

  3. niestety,to prawda.wprowadźcie choćby 5zl/8godzin i “suweren”do pracy zacznie jeździć autobusami.A parking niech służy pasażerom!

  4. Działanie typowo pisowskie- dać pozwolenia na super nowoczesny hotel w szczerym polu na gruntach które nie należą do Rzeszowa i równocześnie w Rzeszowie zablokować budowę obwodnicy południowej z mostem i być przeciwny poszerzeniu miasta o ziemie gdzie lotnisko i ten hotel.

  5. Parking wybudujcie, 3 samoloty na dzień, a samochodów 5 tys, nawet na 5 minut nie ma gdzie stanąć, to jest parking lotniska czy pracowników z pobliskiej strefy, zróbcie w końcu coś z tym bałaganem!

Comments are closed.