Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Dwie pikiety odbędą się w najbliższą niedzielę (28 października) przeciwko cyrkowi „Arena”, który tego dnia przyjeżdża do Rzeszowa. W programie ma m.in. pokazy z udziałem zwierząt.

Pikiety przeciwko cyrkowi, który rozstawi się na rogu ulic Wyspiańskiego i Witosa, organizuje Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! – Rzeszów oraz „Nie dla cyrku ze zwierzętami w Rzeszowie”. 

Pikieta odbędzie przed cyrkiem. Pierwsza będzie trwała od godz. 12:15 do 13:00, druga – od 15:15 do 16:00. „Pokażmy, że mieszkańcy Rzeszowa są przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach!” – zachęcają do udziału w protestach jego organizatorzy.  

„Jesteśmy zwolennikami sztuki cyrkowej reprezentowanej przez ludzi, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli prezentują swoje umiejętności. Wykorzystywanie zwierząt to anachronizm, którego miejsce jest na śmietniku historii. Nie godzimy się na poniżanie i brutalną tresurę zwierząt” – dodają organizatorzy.

Od wielu lat Fundacja Viva walczy o to, by władze miasta wprowadziły odgórny zakaz wjazdu do Rzeszowa cyrków, które w programach mają pokazy zwierząt. Prezydent Tadeusz Ferenc mówił, że zakazu jednak nie wprowadzi, bo jego zdaniem, to sami mieszkańcy powinni decydować, czy chcą oglądać cyrki ze zwierzętami.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

11 KOMENTARZE

  1. Łatwo oczerniac kogoś nie pisząc pod własnym nazwiskiem. Może jakieś dowody na poparcie twoich słów? Fundacja rozlicza się z każdej złotówki, dokumenty są jawne, dostępne na stronie internetowej. Tylko trzeba umieć z nich korzystać, a nie łykać papkę medialną przygotowaną przez tych, dla których fundacja stała się niewygodna i zagraża ich biznesom.

Comments are closed.