Zdjęcie: Materiały prasowe

Znamy już listę startową Finału Indywidualnych Mistrzostw Świata na Długim Torze, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (27 września) na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Z „dziką kartą” wystąpi Stanisław Burza.

Do Rzeszowa zjadą zawodnicy z 9 krajów świata, aby powalczyć o tytuł tego najlepszego w jeździe na długim torze. W stawce zobaczymy żużlowców z Finlandii, Francji, Danii, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Polski.

W barwach biało-czerwonych wystąpi znany już z długiego toru Stanisław Burza. Wychowanek tarnowskich „Jaskółek”, obecnie zawodnik z kontraktem w rzeszowskim klubie, jeśli chodzi o żużel w klasycznej odmianie, startował już na stadionie przy Hetmańskiej 69 w 2013 roku. W ówczesnych mistrzostwach świata na długim torze dotarł do półfinału i zakończył rywalizację na wysokim siódmym miejscu.

– Już od dawna prowadzę przygotowania do niedzielnego wydarzenia. Wciąż staram się pozyskać sprzęt oraz sponsorów, co jest niezbędne, by moja jazda była przyzwoite. Składamy silniki, kompletujemy motocykle. Wspólnymi siłami robimy wszystko, by wypaść jak najlepiej – profesjonalnie i z dbałością o każdy szczegół, chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony – powiedział Stanisław Burza.

Zawody na Stadionie Miejskim rozpoczną się o godz. 17:30. W Rzeszowie wyłonieni zostaną tegoroczni medaliści FIM Long Track World Championship, czyli Indywidualnych Mistrzostw Świata na Długim Torze. Pierwsza tegoroczna runda finałowa odbyła się 5 września we francuskim Morizes. 

Zawody żużlowe na długim torze nieco różnią się od tych w klasycznej odmianie speedwaya. Długość toru to minimum 350 metrów, a najdłuższe osiągają nawet 1300 m. Motocykle są nieco większe i wyposażone w skrzynię biegów. Przez to osiągają dużo wyższe prędkości – ponad 100 km/ha.

Podczas tegorocznych mistrzostw świata na długim torze w wyścigu jednorazowo bierze udział po pięciu zawodników, którzy mają do przejechania po 4 okrążenia. Za I miejsce przyznaje się 4 pkt, za II – 3 pkt, za III – 2 pkt, za IV – 1 pkt, za V – 0 pkt. 

Zawody w Rzeszowie składać się będą z 15 wyścigów fazy zasadniczej, dwóch półfinałów i finału. Zwycięzca zdobędzie 25 punktów do klasyfikacji generalnej

Lista Startowa:

1. #95 Jesse Mustonen SML Finlandia

2. #56 Mathieu Trésarrieu FFM Francja

3. #333 Kenneth Kruse Hansen DMU Dania

4. #115 Theo Pijper KNMV Holandia

5. #31 Max Dilger DMSB Niemcy

6. #37 Chris Harris ACU Wielka Brytania

7. #125 Lukas Fienhage DMSB Niemcy

8. #109 Zach Wajtknecht ACU Wielka Brytania

9. #444 Josef Franc ACCR Czechy

10. #42 Stephan Katt DMSB Niemcy

11. #15 Stanisław Burza PZM Polska

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

12. #666 Romano Hummel KNMV Holandia

13. #93 James Shanes ACU Wielka Brytania

14. #30 Tomas H. Jonasson SVEMO Szwecja

15. #104 Gaétan Stella FFM Francja

Rezerwowi:

16. Martin Málek ACCR Czechy

17. Zdeněk Holub ACCR Czechy

Sprzedaż biletów odbywa się na stronie bilety.speedwayevents.pl

Przedsprzedaż (9-24 września):

– VIP – 250 zł (w cenie biletu miejsce w sektorze Super VIP, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce parkingowe, program zawodów),

– trybuna główna – (sektory 7 i 8) – 40 zł (normalny), 25 zł (ulgowy – młodzież w wieku 10-18 lat, emeryci i renciści),

– pozostałe sektory – 20 zł (normalny), 15 zł ulgowy (młodzież w wieku 10-18 lat, emeryci i renciści),

– bilet dziecięcy (dla osób w wieku 0-9 lat) – 2 zł.

Sprzedaż (25-27 września): 

– VIP – 250 zł (w cenie biletu miejsce w sektorze Super VIP, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce parkingowe, program zawodów),

– trybuna główna – 50 zł (normalny), 30 zł (ulgowy – młodzież w wieku 10-18 lat, emeryci i renciści),

– pozostałe sektory – 30 zł (normalny), 20 zł ulgowy (młodzież w wieku 10-18 lat, emeryci i renciści),

– bilet dziecięcy (dla osób w wieku 0-7 lat) – 2 zł.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama