Zdjęcie: archiwum KMP
Reklama

Rajd przebiegnie drogami w gminie Lubenia i Błażowa. Część z nich zostanie czasowo wyłączona z ruchu.

W niedzielę na terenie powiatu rzeszowskiego, brzozowskiego i strzyżowskiego odbędzie się II Wyścig w Kolarstwie Szosowym – Klasyk Podkarpacki o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. 

– Na terenie powiatu rzeszowskiego trasa wyścigu będzie przebiegać od Lubeni, w której wyścig się rozpocznie, a następnie drogą gminną nr 108608R, drogą powiatową nr 1411R przez Straszydle, Lecką, Białkę, Błażową Górną do Błażowej – wylicza nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Przez Błażową zawodnicy przejadą ulicami Pułaskiego, Partyzantów i 3 Maja. Stamtąd ruszą drogą powiatową nr 1422R przez Kąkolówkę do drogi wojewódzkiej nr 884. W miejscowości Ujazd przekroczą granicę powiatu brzozowskiego.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Drogi w powiecie rzeszowskim, którymi będą poruszać się kolarze, zostaną zamknięte w godz. 12:20-13:30. Z kolei w godz. 14:10-15:30 zamknięty zostanie odcinek drogi 1411R, który biegnie od Straszydla do Lubeni do drogi 10861R. Tam wyścig się zakończy. 

Policjanci i inne służby zabezpieczające wyścig będą też chwilo blokować dla ruchu mijane przez zawodników skrzyżowania.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama