Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Pokazy walki na miecze i włócznie, tatuaże barbarzyńskie – to część „Popołudnia z barbarzyńcami”, które w niedzielę (7 lipca) odbędzie się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

Organizatorem „barbarzyńskiego popołudnia” jest grupa rekonstrukcyjna Terra Ferrata. Jej członkami są studenci i absolwenci archeologii, którzy zaprezentują różne aspekty życia codziennego „barbarzyńców” sprzed ponad dwóch tysiącleci. Na „Popołudniu z barbarzyńcami” zaprezentują liczne warsztaty przygotowane na podstawie źródeł archeologicznych.

Wśród atrakcji „Popołudnia z barbarzyńcami” popołudnia obróbka kości i rogu związana z wytwarzaniem igieł do szycia, szpil czy grzebieni. Będzie można zajrzeć do barbarzyńskiej garderoby oraz do warsztatu kosmetycznego, gdzie każdy będzie mógł zobaczyć, jak wyglądały odpowiedniki dzisiejszych perfum, szamponów czy balsamów i jak dbano o wygląd.

Tym, co cieszy się dużym zainteresowaniem, jest oczywiście kuchnia. Tutaj połączona z warsztatem zielarskim będzie oferowała przegląd ówczesnego menu. Uzupełnieniem spokojnego życia w wiosce będą pokazy walk na włócznie i miecze oraz inscenizacja ukazująca jak chłopca wchodzącego w wiek młodzieńczy przygotowywano do roli wojownika.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ponadto, będzie można sprawdzić się na torze łuczniczym oraz wziąć udział w grze zręcznościowej Kubas – imitującej „antyczne szachy”. Będzie też tor małego wojownika oraz możliwość zrobienia sobie „barbarzyńskiego” tatuażu. W „Wiosce Gotów” odbędzie się pokaz wytopu paciorków szklanych. 

„Popołudnie z barbarzyńcami” odbędzie się w niedzielę (7 lipca) w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie (ul. 3 Maja 19) od godz. 14:00 o 19:00. Wstęp 8 zł. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama