Zdjęcie: Materiały prasowe

Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl zachęca do udziału w niedzielnej (20 maja) „Rowerowej Majówce z Prezydentem”. Trasa będzie liczyła około 10 km. 

Zbiórkę rowerzystów zaplanowano na godz. 10:00 na parkingu rzeszowskiej hali Podpromie. – Chcemy zachęcać młodzież do aktywności fizycznej i pokazać, że nasze miasto żyje, oraz że nasi mieszkańcy mają dobrą kondycję – poinformował Daniel Kunysz, szef Stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl. Pomysł z zorganizowaniem wycieczki wyszedł od prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca.

Rowerzyści przejadą głównymi ulicami miasta. Trasę tak zaplanowano, by mogły niej wziąć udział rodziny z dziećmi. Metę zaplanowano na Lisiej Górze, gdzie zaplanowano grill z darmowymi kiełbaski dla wszystkich uczestników „Rowerowej Majówki z Prezydentem”. Organizatorzy wycieczki rozlosują także nagrody. 

Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl chce, by impreza była kontynuowana co roku. Udział niej jest bezpłatny. Rowerzyści w trakcie przejazdu będą eskortowani przez policję i wolontariuszy stowarzyszenia. Organizatorzy przewidują, że cała impreza potrwa do godz. 13:00. 

Ci, którzy nie mają rowerów, mogą je wypożyczyć, wchodząc na stronę – TUTAJ.

Zdjęcie: Materiały organizatorów

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama