Zdjęcie: Pixabay
Reklama

10 530 szczepionek Pfizer otrzyma w piątek (7 maja) Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie – poinformowała w czwartek wieczorem placówka. 

Medyk w czwartek wstrzymał szczepienia preparatem firmy Pfizer w swoim punkcie w Full Markecie przy alei Rejtana w Rzeszowie. Dostawę 33 tys. szczepionek wstrzymała Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. Osoby, które w czwartek były szczepione między godzinami 13:00 a 20:00, do wybory miały preparaty tylko dwóch firm: Moderna lub Astra Zeneca. 

Medyk brał pod uwagę, że szczepionek Pfizer może nie mieć do końca tygodnia. W czwartek wieczorem przychodnia poinformowała, że w piątek otrzyma 10 530 dawek szczepionki Pfizer, co pozwoli placówce przywrócić szczepienia również tym preparatem. Szczepionki będą dla tych osób, które mają zaszczepić się drugą dawką od amerykańskiego koncernu.

„Pozostajemy w stałym kontakcie z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, celem zabezpieczenia dostaw, a tym samym realizacji działań w ramach Narodowego Programu Szczepień, zgodnie z przyjętym harmonogramem” – poinformował Medyk, dodając, że osobom, których w czwartek nie zaszczepiono, będzie ustalony nowy termin. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: