Zdjęcie: Pixabay

10 530 szczepionek Pfizer otrzyma w piątek (7 maja) Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie – poinformowała w czwartek wieczorem placówka. 

Medyk w czwartek wstrzymał szczepienia preparatem firmy Pfizer w swoim punkcie w Full Markecie przy alei Rejtana w Rzeszowie. Dostawę 33 tys. szczepionek wstrzymała Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. Osoby, które w czwartek były szczepione między godzinami 13:00 a 20:00, do wybory miały preparaty tylko dwóch firm: Moderna lub Astra Zeneca. 

Medyk brał pod uwagę, że szczepionek Pfizer może nie mieć do końca tygodnia. W czwartek wieczorem przychodnia poinformowała, że w piątek otrzyma 10 530 dawek szczepionki Pfizer, co pozwoli placówce przywrócić szczepienia również tym preparatem. Szczepionki będą dla tych osób, które mają zaszczepić się drugą dawką od amerykańskiego koncernu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Pozostajemy w stałym kontakcie z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, celem zabezpieczenia dostaw, a tym samym realizacji działań w ramach Narodowego Programu Szczepień, zgodnie z przyjętym harmonogramem” – poinformował Medyk, dodając, że osobom, których w czwartek nie zaszczepiono, będzie ustalony nowy termin. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama