Fot. Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

„Mamy dość!” – pod takim hasłem w piątek (10 lipca) na rzeszowskim Rynku odbędzie się antywiec wyborczy Andrzeja Dudy. Organizuje go młodzieżówka Nowoczesnej. 

Jak informowaliśmy we wtorek, prezydent RP Andrzej Duda w piątek odwiedzi Podkarpacie. O 17:15 na Rynku w Rzeszowie spotka się ze swoimi sympatykami i mieszkańcami miasta.  Na krótko przed wiecem wyborczym o 16:30 na Rynku pojawią się Młodzi Nowocześni, by wyrazić sprzeciw wobec prezydentury, jaką proponuje Duda. 

– Nie zamierzamy dłużej tolerować stosowania propagandy w mediach publicznych, upolityczniania instytucji wymiaru sprawiedliwości, dyskryminowania mniejszości seksualnych, ignorowania zagrożenia klimatycznego, oddalania się od wspólnoty europejskiej oraz pogłębiania podziałów wśród naszego społeczeństwa – mówią organizatorzy antywiecu. 

Przekonują też, że potrzebne są wspólna Polska i silny prezydent, a takim, ich zdaniem, ma być Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej.

– Wspólnie wyraźmy poparcie wobec Rafała Trzaskowskiego i zmieńmy razem nasz kraj. W ramach aktu solidarności społecznej pokażmy prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że jego czas w polskiej polityce minął i nastąpiła pora na zmiany – zapowiadają Młodzi Nowocześni. 

Manifestacja ma mieć charakter pokojowy. – Stanowczo sprzeciwiamy się propagowaniu mowy nienawiści. Chcemy, aby debata publiczna opierała się na społecznym dialogu i wymianie merytorycznych argumentów, a nie wzajemnym poniżaniu oponentów – dodają działacze młodzieżówki Nowoczesnej. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama