Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Urząd Miasta w Rzeszowie zachęca do udziału w Wigilii Miejskiej, która w piątek (21 grudnia) odbędzie się na Rynku. 

Wigilia Miejska rozpocznie się o godz. 15:30. Jak co roku, życzenia mieszkańcom złożą władze miasta i województwa. Będą również tradycyjne wigilijne potrawy, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i kolędowanie, a harcerze przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju.

Wigilijne potrawy przygotowuje Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. – Będzie 100 kg pierogów ruskich i z kapustą, 150 litrów żurku grzybowego, 50 l barszczu czerwonego z uszkami, kapusta z grzybami, po ok. 50 kg smażonego karpia i dorsza. Nie zabraknie słodkości, będą trzy rodzaje ciast: makowiec, sernik i szarlotka. Każdego po ok. 60 kg. Będziemy też podawać kompot – mówi Beata Łuka z ZSG w Rzeszowie. 

Podczas Wigilii Miejskiej na scenie Rynku zobaczymy spektakl „Szopka Staropolska” w wykonaniu stowarzyszenia SztukPuk Sztuka, a w części muzycznej zagrają zespoły: Grzane Wino oraz Muzyczny Zaułek, który zaprezentuje największe świąteczne przeboje.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Piątek będzie też ostatnim dniem Jarmarku Bożonarodzeniowego, który jest częścią Świątecznego Miasteczka na Rynku. Jarmark będzie czynny od 12:00 do 20:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama