Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Tradycyjne wigilijne potrawy będą serwowane w najbliższy piątek, 20 grudnia, na Rynku w Rzeszowie podczas Wigilii Miejskiej. 

Na Wigilię Miejską wszystkich mieszkańców Rzeszowa zaprasza prezydent Tadeusz Ferenc. Wigilia rozpocznie się na Rynku o godz. 15:00. Będą życzenia świąteczne, wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem.

Jak co roku, harcerze z Komendy Hufca ZHP w Rzeszowie przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju, a uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie będą serwować mieszkańcom własnoręcznie przygotowane tradycyjne wigilijne potrawy.

– Będzie 50 litrów barszczu czerwonego z uszkami, 150 l żurku, po 50 kg karpia i panierowanego dorsza, 140 kg pierogów ruskich oraz z kapustą i grzybami, 50 l kompotu z suszek i 100 kg ciasta – mówi Beata Łuka, kierownik warsztatów szkolnych w ZSG. 

Na Rynku wystąpi grupa Muzyczny Zaułek, utworzona przy Zespole Szkół Ekonomicznych z myślą o młodzieży utalentowanej wokalnie, muzycznie i aktorsko. Wystąpi także Stowarzyszenie Przyjaciół Orkiestry Dętej WSK PZL Rzeszów.

Wigilię uświetni również koncert w wykonaniu Ani “AniKi” Dąbrowskiej –  zwyciężczyni “The Voice Kids 2” oraz Solistów i Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek.

– W programie najpiękniejsze polskie kolędy oraz świąteczne utwory premierowe – zapowiada Estrada Rzeszowska. 

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: