Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Część ulic w Rzeszowie będzie zamknięta. Utrudnień w ruchu należy się także spodziewać w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Jak informowaliśmy, do 10. Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada, zgłosiło się ponad 1800 osób, rekordowa liczba uczestników tegorocznych imprez biegowych w Rzeszowie. Zawodnicy wystartują o godz. 11:11 z Rynku. 

Trasę 10-kilometrowego biegu wytyczono ulicami miasta. Niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie zamknięte dla ruchu. Zakończenie zawodów organizatorzy przewidują na godz. 13:30. Meta także na Rynku. Zawodnicy wystartują na wysokości studni.

Dalej trasa przebiegać będzie ulicami: Kościuszki, Placem Farnym, Sokoła, Sobieskiego, Grunwaldzką (od Sobieskiego do Piłsudskiego) Piłsudskiego, Cieplińskiego, Zygmuntowską (od Moniuszki do Jagiellońskiej), Jagiellońską (od Zygmuntowskiej do 3 Maja), 3 Maja, Lubomirskich, Szopena (od Kilara do Pl. Śreniawitów), Pl. Śreniawitów, Hetmańską, bulwarami nad Wisłokiem (zawodnicy pobiegną w kierunku Lisiej Góry, gdzie zawrócą), dalej przez Olszynki, ulice: Szopena, Lubomirskich, 3 Maja, Kościuszki do Rynku.

Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Na al. Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda i na al. Cieplińskiego od ronda do skrzyżowania z ul Zygmuntowską, zawodnicy pobiegną „pod prąd”. Ruch samochodów odbywał się będzie na przeciwnym pasie.  

Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 6:00, związane one będą z rozstawianiem elementów zabezpieczających na trasie biegu. Cała trasa zamknięta będzie od godz. 10:00 do 13:30.

– Ruch kołowy będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego bieg główny. Utrudnienia będą eliminowane wraz z bieżącym usuwaniem barier zabezpieczających – informuje podinsp. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Zdjęcie: materiały organizatorów

Święto Niepodległości 

O godz. 10:00 rozpoczną się oficjalne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Po mszy świętej i uroczystości na Placu Farnym uczestnicy obchodów przejdą ul. Matejki, Grunwaldzka i Sobieskiego na Plac Wolności pod pomnik Józefa Piłsudskiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Od 11:00 do 11:30 zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Sobieskiego: od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do Placu Wolności oraz na czas defilady prawa strona al. Piłsudskiego od ul. Żeromskiego do ul. Targowej.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

Objazdy dla autobusów 

W związku z 10. Biegiem Niepodległości będą także objazdy dla autobusów komunikacji miejskiej. W godz. ok. 10:00-12:30 zamknięta będzie ulica Hetmańska, a w godz. ok. 11:00-12:00 z ruchu autobusów będzie wyłączony Pl. Śreniawitów.

Autobusy kursujące ulicą Hetmańską zostaną skierowane trasą objazdową przez ulicę Podwisłocze. Ponadto, na ulicy Szopena oraz alejach Cieplińskiego i Piłsudskiego wystąpią czasowe zatrzymania lub znaczne spowolnienia ruchu.

– Wymiana pasażerska na przystankach Cieplińskiego 01 oraz Piłsudskiego U. Wojewódzki 03 odbywać się będzie na pasie ruchu na wysokości przystanku – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama