Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

Po barbarzyńskim wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, w piątek (23 października) w Rzeszowie przed siedzibą PiS odbędzie się „Pogrzeb Praw Kobiet”. 

W czwartek Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem prezes Julii Przyłębskiej orzekł, że dopuszczalność aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu jest niezgodna z Konstytucją RP. 

Wyrok TK oburzył, co zrozumiałe, organizacje kobiece, które uważają, że PiS uległ fundamentalistom katolickim z Ordo Iuris i doprowadził do barbarzyńskich przepisów, zmuszających kobiety do rodzenia nieuleczalnie chorych dzieci, ryzykując ich życiem. 

Protesty przeciwko wyrokowi TK szykowane są w całej Polsce, m.in. w Rzeszowie – w piątek (23 października) o 18:00 przed siedzibą PiS przy ul. Hetmańskiej 9. „Pogrzeb Praw Kobiet” organizują: Razem Podkarpackie, Młodzi Razem Podkarpackie i Manifa Rzeszów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Ta zmiana [przepisów – przyp. red.] przyniesie tragedie i cierpienie polskich kobiet. Bezpośrednio odpowiedzialni będą posłowie wnioskodawcy PiS i osoby dziś orzekające. Nie możemy przyglądać się temu biernie” – uważają organizatorzy „Pogrzebu”. 

Przed siedzibą podkarpackiego PiS zostaną symbolicznie zapalone znicze. Nie zastanawiaj się, po prostu tam przyjdź! 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama