Zdjęcie: Materiały prasowe DKF "Klaps"
Reklama

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” zaprasza do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie na film dokumentalny „Tony Halik”. 

W poniedziałek (2 listopada) o godz. 19:00 w WDK będzie można zobaczyć polski film dokumentalny „Tony Halik” w reżyserii Marcina Borchardta. Produkcja będzie wyświetlana w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”.

W swoim najnowszym filmie Marcin Borchardt zabierze nas w podroż śladami jednego z najwybitniejszych podróżników XX wieku. Jest to obejmująca pół wieku dokumentalna epopeja, precyzyjnie zrekonstruowana z unikalnych i nigdy niepublikowanych materiałów archiwalnych, nakręconych przez Halika podczas niezliczonych podroży po całym świecie.

Tony Halik, za pomocą swoich kultowych programów przenosił, co wieczór miliony Polaków w miejsca, które im się nawet nie śniły. Film opowiada o jego życiu, przygodach oraz wszelkiego rodzaju przeciwnościach, którym musiał stawiać czoło na każdym kroku.

Halik, jak przystało na wytrawnego gawędziarza, lubił publicznie podkoloryzować to i owo. Dziś trudno dociec, co z tego, o czym mówił wydarzyło się naprawdę, a co jest jedynie pokłosiem jego nieokiełznanej wyobraźni i poczucia humoru.

„Tony Halik to film o podróżniczej pasji i pogoni za marzeniami, ale i o kosztach, jakie trzeba zapłacić, aby mogły się ziścić. Opowieść o płynnej granicy między prawdą a fałszem, wpisanej w niezwykłe losy człowieka, który na tej granicy uczynił swoje miejsce na ziemi” – tak o swoim filmie mówi Marcin Borchardt, który odpowiedzialny jest także za film „Beksińscy. Album wideofoniczny”.

Wejściówki pojedyncze film można kupić w cenie 10 zł w kasie WDK.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: