Zdjęcie: Związek Nauczycielstwa Polskiego
Reklama

– Edukacja to nasza wspólna sprawa! – uważają organizatorzy pikiety solidarnościowej z nauczycielkami i nauczycielami, która w poniedziałek, 8 kwietnia, odbędzie się w Rzeszowie. 

Pikieta ma związek z trwającą walką o podwyżki wynagrodzenia dla nauczycieli. W poniedziałek ma się rozpocząć strajk w całej Polsce. Piątkowe rozmowy oświatowych związków zawodowych z rządem zakończyły się fiaskiem. Rząd chce jeszcze w niedzielę wieczorem usiąść do rozmów i dojść do porozumienia z nauczycielami.

Jeżeli dojdzie do strajku, to w całej Polsce, w tym w Rzeszowie, zagrożone są egzaminy gimnazjalne, które mają się rozpocząć w środę, 10 kwietnia. Dyrektorzy rzeszowskich szkół nie będą w stanie egzaminów przeprowadzić, o czym mówili w piątek w ratuszu podczas spotkania z władzami Rzeszowa

Aktualny postulat Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych to wzrost wynagrodzenia nauczycieli o 30 procent w dwóch transzach po 15 proc. jeszcze w tym roku. Rząd się nie zgadza, w piątek zaproponował wyższe pensje tylko wtedy, jeżeli zostanie podniesione pensum z 18 do 22 lub 24 godzin tygodniowo. Związki mówią “nie”. 

W poniedziałek w ramach solidarności z nauczycielami w Rzeszowie o godz. 14:00 przed I Liceum Ogólnokształcącym na ulicy 3 Maja odbędzie się pikieta. 

“Dotychczasowe formy protestu: wielotysięczne manifestacje, marsze, pikiety i akcje protestacyjne nie wpłynęły na zmianę decyzji rządzących. Pensje nauczycieli, zaczynające się do 1850 zł netto, wciąż są za niskie. Skromne zarobki pracowników szkolnej administracji i obsługi nadal nie rosną” – przypominają organizatorzy pikiety.

Uważają, że spełnienie postulatu ZNP “pozwoli na zrównanie płac w oświacie ze średnim wynagrodzeniem w Polsce”. 

“Społeczeństwo obywatelskie to społeczeństwo wykształcone. Potrzebujemy dobrych szkół, szkół dostępnych, mądrych i bezpiecznych. Tymczasem, w wyniku zaniedbań kolejnych rządów, zawód nauczyciela traci prestiż i poważanie niezbędne do wykonywania zawodu zaufania społecznego” – zaznaczają organizatorzy. 

Twierdzą też, że dotychczasowe propozycje rządu PiS “trudno wyjaśnić inaczej niż złą wolą”. “Wobec klęski negocjacji nauczyciele i nauczycielki zdecydowali się na strajk od 8 kwietnia. Wybór zawodu nauczyciela nie może być wyborem biedy. Społeczeństwo nie może wymagać od nauczycieli heroizmu” – czytamy w wydarzeniu na Facebooku. 

Po stronie protestujących nauczycieli w dużej mierze stanęli rodzice, uczniowie, samorządowcy.

“Czas na zwykłych obywateli i obywatelki, na mieszkanki i mieszkańców Rzeszowa. 8 kwietnia, w dniu strajku, zbierzmy się pod I Liceum Ogólnokształcącym i pokażmy nauczycielom, że mają nasze wsparcie. Edukacja to nasza wspólna sprawa!” – podkreślają organizatorzy pikiety solidarnościowej.

Zdjęcie: Materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

52 KOMENTARZE

 1. “Po stronie protestujących nauczycieli w dużej mierze stanęli rodzice, uczniowie, samorządowcy.” ta……napewno. Uczniowie tak, my rodzice – nie. Dzieci dziś zostały w domu same. Niech strajkują, kasy nie wezmą za te dni to zmądrzeją.

 2. Najwyższy czas aby powrócić do szkoły i przekonać się na własnej skórze jak w chwili obecnej wygląda praca z dziećmi. Teraz dzieci mają orzeczenia, choroby o których mi się nie śniło w czasach gdy uczęszczałem do szkoły. Dzieci mogą teraz więcej, są “głaskane” przez rodziców a nauczyciel jest tym najgorszym. Współczuję obecnym nauczycielom którzy muszą uczuć te dzieci w dzisiejszych czasach. Macie moje pełne poparcie, widzę co się dzieje z dzisiejszym dziećmi.
  Nie tracić wiary! Wielki szacunek dla Was że podejmujecie się tej pracy za marne grosze w dzisiejszych CHORYCH czasach.

  Rodziców proszę o wyrozumiałość. Macie możliwość spędzić czas z dziećmi więc porozmawiajcie z nimi. Niech ten czas nie będzie czasem spędzonym przed komputerem czy najnowszym smartfonem!

  Pozdrawiam

 3. Mam sąsiadkę nauczycielkę, jeździ nową mazdą CX5,zakupiła ją w ubiegłym roku. Jedno dziecko na stanie, powichrowane trochę (ponoć dzieci nauczycieli takie są). Dwa lata temy wakacje w Greecju, rok temu w Tunezji. Bidy nie klepią.
  My zmężem po 12h wpracy, najniższa krajowa, stary Ford Scorpio, chleb piekę sama żeby taniej. Dziecko jedno, nie stać bas na gromadję. Istatnio na półkolonii w 2017 roku, półkolonia w MDKu. Ubrania z lumpeksu albo od rodziny, brak 500, przekraczamy dochód na osobę (ponoć). Ico urwa, zamieni się krtórych belfer? Nawet ta moja sąsiadka? Taki Uj!!!! Niech spadają na drzewo z tymi swoimu postulatami. Za robotę gnoje!!!!

 4. Popieram, jedyny sensowny komentarz. Moi sąsiedzi są nauczycielami, średnio każdy z nich raz na 3 lata zmienia samochód na nowy z salonu. Wiązania końca z końcem u nich z pewnością nie widać.

 5. Ilu nauczycieli wykonuje swoją pracę z powołania, z zaangażowaniem? Ilu nauczycielom zależy na przyszłości dzieci i młodzieży? Niestety takich można szukać że świeca. Każdy pracownik ma prawo do podwyżki. Każdy wykonuje ciężka i odpowiedzialna pracę. Tyle w temacie.

  „…. nie stać ich na zapłacenie podstawowych rachunków” ‍♂️ Aniu zejdź na ziemię aż tak źle to nie jest to nie Somalia. Moje dwie siostry są nauczycielkami. Maja domy rodziny, dzieci i zapłacone rachunki a i nawet na wakacje wyjeżdżają

  Z całym szacunkiem, ale są osoby, które naprawdę LEDWO wiążą koniec z końcem, nie mając tylko UŁAMKA normalnego etatu i WAKACJI. Mówienie, że nauczyciele ledwo wiążą koniec z końcem jest zwyczajnie śmieszne… im więcej się ma tym więcej się chce – bez wkładania dodatkowej pracy jak wszyscy inni ludzie na zwykłych 40stogodzinnych etatach…

  Jestem uczennicą ktora za kilka dni POWINNA pisac egzamin ,ktory w pewnym stopniu zadecyduje o moim zyciu. Egzaminy przez ten caly strajk moga sie nie odbyc. Nauczyciele kilka/kilkanascie lat pracuja w swoim zawodzie i nie mowili przez ten okres czasu o swoim wynagrodzeniu. Te cale zamieszanie to jedna wielka żenada i sobie na to nie zasłużyliśmy!

 6. Dlatego tam jest napisane że nauczycieli też trzeba rozliczać. Też siedzę z dzieciakiem i tez z matmy i też mnie trafia. Dobrze zrobiłaś, że zmieniłas szkołę, rozlicz nauczyciela, poczytaj i użyj narzedzi które sa do tego. Program jest przepełniony i to wina wszystkich rządów ale ten obecny zrobił najwięcej szkody.

 7. Wypraszam sobie! Nie wszystkich rodziców do jednego wora. Są rodzice i Madki. Nauczyciele też nie są święci. Jak mi się baba z matmy na dziecko uwzięła to amen przez dwa lata. Dyrekti., pedagog i wszyscy święci nie pomogli. Dwa lata psu w d.. e. Zmieniliśmy dziecku klase i oświecenie. Portafi liczyć, umie na piątki, czwórki. Do dziś ta czarna wrona na dziecko krzywo patrzy. Jeszcze jedno, jakby tak idealnie uczyli to nie trzeba by było dzieciakom prywatnych lekcji załatwiać. Ile rodzice z dziećmi spędzają czasu na naucebopaniw szkole niemówiła jak to zrobić. Ważmy po równo na tej wadze! Jesrem pezeciko strajkowi!!!!

 8. Policja też nieroby,lekarze też no i oczywiście nauczyciele no i górnicy ktorych cały kraj utrzymuje oj zawistne ludzie co was boli,że blizni chce godnie żyć a ja tam im życzę żeby walczyli o swoje i zarabiajcie ludziska jak najwięcej wszyscy.

 9. Czytam sobie to “gardłowanie” niektórych i pomyślałem, że wkleję tu doskonały komentarz jaki zobaczyłem na jednej z grup FB
  “…. zamiast wypisywać te bezsensowne bzdury powinniście wszyscy poświęcić ten czas swoim dzieciom. Bo później jest tak, że one w szkole się skarżą, że czasu dla nich nie macie (ale na FB to macie), nie rozmawiacie z nimi, niewiele o nich wiecie. Dacie im zjeść i na tym się kończy wasza opieka bo o wychowaniu nie ma nawet mowy. No więc te wasze dzieci wychowuje ulica i internet, a tam takie postaci jak Kruszwil, Magikal, Rafatus czy Linkiewicz. No “rodzice” wiecie kto to jest? Wiecie ile czasu wasze dziecko spędziło na oglądaniu tego na YT? Bo ja wam powiem, że z pewnością sporo. Te wasze “bąbelki” recytują później w szkolnej świetlicy całe frazy z YT, no ale wy tego nie ogarniacie swoimi światłymi umysłami. A później te wasze pociechy podrastają i mówią o Was wyłącznie “starzy”, “stara”, “stary”. Wspominają o Was rzadko bo jesteście dla nich obciachowymi looserami. Może czasem się z Was pośmieją między jednym “wejpem”, a drugim albo na imprezkach kiedy już pójdzie “wiadro” albo “bongo” ale w sumie to pewnie nawet wtedy nie, bo gadanie o “starych” to “crinch” Pewnie nawet nie rozumiecie co tu napisałem, a powinniście bo wasze dzieci takie często są i takie “temaciki” przerabiają również i nie łudźcie się, że wasza pociecha będzie inna. Chcecie rozliczać – no problem rozliczajcie. Nauczycieli też trzeba rozliczać. Zanim jednak zaczniecie rozliczać innych to rozliczcie sami siebie z tego jakimi jesteście rodzicami. Śmieszne to bowiem, że Wam się “świat na głowę wali” w momencie kiedy nauczyciel (czyli w waszym mniemaniu -darmowa lub tania opiekunka waszych dzieci) nagle się zbuntuje.
  I jeszcze jedno. Większość z was szanowni panowie nie wytrzyma nerwowo nawet 45 min w klasie w której wasze pociechy dokazują. Wiekszość z was szanowne panie wybiegnie po 45 minutach (albo wcześniej) ze szlochem i narastającymi kompleksami, kiedy oczywiście przypadkiem, usłyszy przekazywane na ucho, subiektywne ale dobitne komentarze nastolatek o np swoim wyglądzie, nadmiarze kilogramów albo niedoborach tu czy tam…..”

 10. No szok!! a powinni w worach pokutnych i drewniakach chodzić suchy chleb z kontenerów za biedrą wybierać.Chorwacja jest tańsza niż nasze góry i morze no niesamowity wypas.Nieważne ,że trzeba było się długo uczyć,dokształcać nawet w dorosłym życiu o użeraniu się z rozwydrzonymi,wychowanymi bezstresowo dzieciakami już nie ma co wspominać.Nieważne ile mają byle im było gorzej niż nam taka polska zawiść byle sasiad miał gorzej.

 11. Gówny (pisownia specjalna) przewodniczący ZNP nawet nie pierdnął głośno jak PO rządziło (popiera PO w 200%), a teraz skacze jak Yorek z kolką nerkową. Do roboty nieroby!

 12. Moi znajomi nauczyciele, dwa razy w roku jeżdżą na Chorwację na dwutygodniowe wczasy. Tak mało zarabiają że tylko dwa razy…biedaki

 13. Na krowę da a dla nauczycieli nie ma?.Miłośnik Kubicy straszy zaś,że opozycja wam emerytom zabierze 13 pensje.Przecież wczesniej mówił,ze to jest jednorazowe świadczenie to jak można można zabrać potem jednorazowe świadczenie he he biorą coś? a lud ciemny kupi wszystko.

 14. Pamiętam jak na pierwszych zajęciach z nową panią polonistką zaczęliśmy od tego że każdy po wyczytaniu wstawał i musiał powiedzieć gdzie pracują rodzice!
  Po co taka wiedza nauczycielom ?

 15. Ten strajk był zaplanowany w strategii wyborczej totalnej (antypolskiej) opozycji, tylko ślepcy tego nie widzą…

  Proniemieckie Platformy i Biedronie wraz z proradzieckimi AGROuniami i ZNPowską elytą z książeczkami PZPR 😛

 16. Jak czytam komentarze niektórych to jestem jednym z największych przeciwników podwyżek dla nauczycieli – zwłaszcza polonistów. Ni chuja nie zasłużyli na większe zarobki bo nie potrafili was nauczyć ojczystego języka haha

 17. “na 17 ma być ponownie w szkole, gdyż jest zebranie, szkolenie czy rada pedagogiczna” codziennie tak ma? Dwa razy w roku to max. 1750zł za pare godzin to i tak za duzo

 18. “Szef ZNP: rząd zaproponował rozwiązanie, które jest groźne dla systemu oświaty”
  – powiedział ten, który NIE JEST groźny dla oświaty i naszych dzieci…?!

  DO ROBOTY a nie róbcie z siebie kolejnej nadzwyczajnej kasty szantażującej Polskę.

  Rodzice boją się gęby otworzyć żebyście później się nie mścili na dzieciach!

 19. Do ratusza przyszła podobno z prośbą o wyższych płace grupa pracowników z PINB miasta Rzeszów bo jako pracownicy budżetówki też zapie…a kierowniczka poszła na planowane chorobowe z wyższa pensja i zapewne już nie wróci.Bałagan i niejasne sprawy my musimy wyjasniać a ta ,,figurantka,, odejdzie na emeryturę zostawiła nam totalny bałagan.Najwyższy czas aby ktoś zajął się tym bałaganem przy legalizacji domów schadzek i licznych samowoli budowlanych w Rzeszowie.

 20. “Po przyjściu do domu układa testy”, a to dobre. Wszyscy wiedzą, że nauczyciele korzystają z gotowców jakie oferują im platformy. Koń by się uśmiał, że tacy zacni ci nauczyciele.

 21. Inne grupy zawodowe wyjdą na ulice bez względu na to co ugrają nauczyciele.Budżetówka,ratownicy medyczni,rolnicy…i inni.Natomiast strajk w wakacje byłby nieefektywny i rząd miałby nauczycieli jeszcze głębiej w d…e niż ma teraz 🙂

 22. Nie dostaną tego co żądają. Rząd dobrze wie, że dając nauczycielom tysiąc złotych podwyżki wsadzi kij w mrowisko i spowoduje to kolejne roszczenia innych grup zawodowych. Nauczyciele też wiedzą iż ich żądania są kuriozalne, ale próbują ugrać jak najwięcej. Tylko czego kosztem dzieci? Zeszli do takiego poziomu, że nazwać ich postępowanie kpiną byłoby dla nich wyróżnieniem. Jeśli im tak bardzo zależy to niech strajkują w wakacje!

 23. Popieram strajk nauczycieli ! Dla PiS-u nawet bydłem nie są, bo Jarek znalazł 500 na krowę i 100 na tucznika ale dla nich podwyżki 30% nie ma. 500+, Piątka Jarka,13 dla emerytów…przekupstwo polityczne trwa ! 🙂

 24. Niestety, nie jestem z wami… Rodzice mówią wam, że was popierają, bo jak powiedzą co myślą to ich dziecku zrobicie pod górę później. Jak wyjdą poza teren szkoły to przeklinają na was.
  Ludzie pracują MINIMUM 40 godzin tygodniowo, wy 18 godzin i zarabiają od was mniej! Wy sprawdzacie testy, a my bierzemy często pracę do domu. Wy pracujecie do wczesnych godzin, my jesteśmy w domu po 17, 18 czy 20. Nie każdy kto pracuje w urzędzie pracuje do 15.

 25. Nauczyciele dali się zmanipulować ZNP przez co zupełnie się skompromitowali !!! Ale wstyd. Coraz mniej znaczą w oczach uczniów i rodziców. Jak myślą, że gdzie indziej jest lepiej to droga wolna. Wiem co mówie od 20 lat pracuje w korporacji. Jak jest podwyżka co drugi rok 100 zł. to dobrze
  Wszyscy się cieszą że mają pracę. Do tego praca w święta i weekend. Wiecie nauczyciele co to zrównoważony czas pracy ?

 26. Nieroby się tłumaczą, ale i tak wszyscy wiedza, że ciągle im mało. Piszę nieroby- bo z nauczycielem to to nie ma nic wspólnego, ponieważ nie mogąc się dostać na studia, idą w końcu na pedagogikę – gdzie wszystkich przyjmują i potem to już jest “wielki nauczyciel”. Jest taki wielki, że dziecka nie potrafi w szkole nic nauczyć. Efekt jest taki, że rodzic musi i tak wziąć dodatkowe płatne lekcje. Strajkują w momencie egzaminów, bo wiedzą bardzo dobrze, że nie potrafią nauczyć i boją się o wyniki egzaminów – sprytnie…
  Teraz szczekają razem z pajacem Broniarzem, a ja się pytam: gdzie on był, jak przy władzy było PO ??? Wtedy siedział cicho, bo mu kolesie robili dobrze… Powinni teraz go pod Trybunał Stanu.

 27. “Mój mąż jako nauczyciel po 5ciu kierunkach studiów, zarabiał przez ostatni rok 1750 zł”
  Po przeczytaniu tego zdania ręce mi opadły.
  Jest masochistą?
  A może osoba to pisząca kompletnie odleciała?
  Jeżeli to drugie to diler jest do niczego – sprzedaje dołujące śmiecie 🙂

 28. To poprzyj i mnie bo mi też mało… P.S. jeszcze nigdy nie widziałem na oczy biednego nauczyciela idealistę… Nie wiem gdzie mieszkasz- może w Kambodży, może tam są. Ja tu widzę ludzi którzy mają domy (nie małe mieszkania- coś jak kawalerka), fajne auta na które nie stać niejednego Kowalskiego w tym kraju. I wciskają ciemnotę takim rycerzom jak Ty…

 29. Ktoś kto pracuje 4 h dziennie ma soboty i niedziele wolne a do tego 2 miesięczne wakacje+ferie nigdy nie zarobi jak ktoś kto pracuje w korporacji po 10h czy nawet w urzędzie przy 8 h dniu pracy. Nikt Wam tyle nie da.

  Nauczyciele to wiedzą że żądania bezzasadne przy takiej “pracy” i dlatego strajk musi się odbyć przed wyborami i przed egzaminami. Moja rada jak chcecie zarabiać więcej zróbcie jak moja żona nauczycielka. Zwolniła się ze szkoły, wynajęla lokal i założyła szkołę językową i ile chce to tyle zarobi.

 30. Za 10 tysi bym rozwydrzonych dzieciaków nie uczył.Chcielibyście mieć mądre dzieci a nauczyciele mają się nimi zajmować za 2 tysie.Cel jest taki aby się nauczycielom nie chciało a ludzi z pasją wykosić z zawodu niech idą na kasę dostaną więcej a społeczenstwo niech rośnie coraz głupsze takim lepiej rządzić.Już teraz połowa nie rozumie przekazu w wiadomościach nie mówiąc,że większość nie potrafi czytać ze zrozumieniem.Edukacja jest na poziomie prawie zerowym, studia zwłaszcza prywatne może skończyć jełop co ledwo czytać potrafi a potem larum ,że on po studiach a fizycznie pracuje bo taką ma wiedzę a tymi papierkami to sobie tyłek wytrzeć można.Dawniej maturę było trudniej zdać niż teraz skończyć wiele tych niby uczelni.

 31. Nauczyciele za czas strajku nie otrzymują wypłaty! Muszą byc naprawdę bardzo zdesperowani, skoro godzą się na strajk aż do odwołania, a tym samym rezygnując z co miesięcznej wypłaty!
  Osoby, które nie pracują jako nauczyciele lub nie mający nauczyciela wśród bliskich, nie powinni się wypowiadać na temat ich pracy i zarobków. Mój mąż jako nauczyciel po 5ciu kierunkach studiów, zarabiał przez ostatni rok 1750 zł! Teraz dostał ,,super podwyżkę” i będzie zarabiał 1850 zł! Nigdy nie kończy pracy po 4 godz. Zawsze jest cos do zrobienia po lekcjach. Niekiedy wraca z pracy o 15 a na 17 ma być ponownie w szkole, gdyż jest zebranie, szkolenie czy rada pedagogiczna. Po przyjściu do domu ocenia kartkówki, sprawdziany, układa testy. Czasem sama pomagam mu liczyć punkty, gdyż sam nie wyrobił by się z ocenianiem. Następnie przygotowuje się do lekcji gdyż co rusz zmieniają się podręczniki i program nauczania, a on sam główkuje, jaką wiedzę przekazać uczniom, aby wyrobić się w czasie i aby jak najwięcej wynieśli z lekcji. Niestety jest to niemożliwe, ponieważ mamy zjebany system edukacji i podstawę programowa! Nauczyciele ani uczniowie nie są w stanie wszystkiego się z niej nauczyć! Jest ona orzeladowana! Jest dużo niepotrzebnych rzeczy do nauki, jest dużo bezsensownych informacji, nieprzydatnych w życiu! Nauczyciele są potem rozliczani przed dyrekcja z ocen uczniów lub z ego jak wypadają na egzaminie. A dyrekcja jest rozliczana wyżej przez kuratorium itd. I nawet zadając tyle prac domowych nie jest się w stanie ogarnąć całej podstawy programowej, którą wymyślil rząd, nie mający pojęcia na temat nauczania!
  Mój mąż pracuje więcej niż ja, na 40 godz etacie. Często przenosi problemy dzieci do domu. Żyje szkołą i pracą, nawet podczas week. Nie wspomnę o wycieczkach, dyskotekach, codziennym uzupełnianiu dziennika, czy zajęć dodatkowych, które każdy nauczyciel musi prowadzić za darmo!!! W jakiej pracy pracownik dostaje dodatkowe godziny pracy za darmo?!
  Ponadto cały czas musi się uczyć, szkolić, podchodzić indywidualnie do każdej klasy, gdyż każda z nich ma nowych uczniów z przeróżnymi problemami, które przenoszą z domu. Dyrekcja, niekiedy zmuszona, ,,moblizuje” nauczycieli, pod warunkiem utraty gdzie pracy, aby doszkalac się na nowych kierunqch studiów. W każdym wieku nauczyciel ma obowiązek iść na studia bo np brakuje mu danego kierunku studiów, bo prawo się zmienia i potrzeba kolejnych studiów, bo jest takie zapotrzebowanie. Moja mama, która jest nauczycielem, musiała w wieku 50 lat iść na studia z oligofrenopedagogiki, gdyż jest coraz więcej uczniów z autyzmem i potrzeba takich nauczycieli! Oczywiście studia nauczyciele finansują ze swojej kieszeni! W jakim innym zawodzie, który zarabia takie grosze, pracownik musi przez całe życie i w każdym wieku studiować??! Przykładów można wymieniac bez końca, pod warunkiem, że dokładnie się zna specyfikę zawodu. Dlatego osoby, które nie mają pojęcia na temat pracy nauczyciela i ich realnych zarobków, powinny zamilknąć, aniżeli siać zamęt. Wystarczy, że tv kłamie, ale kto jest mądry, ten wie jaka jest prawda. Moja mama pi 30 latach pracy jako nauczyciel zarabia 2800 zł ! Mój mąż póki co 1850 zł. Czy tak powinna zarabiać jedna z najlepiej wykształconych grup zawodowych?

 32. Od czasu PRL każde dziecko do 16 roku życia musiało skończyć przynajmniej podstawówkę, aby umieć składać litery, liczyć choć do paru milionów (złotych, bo takie były pensje) i chwalić władzę jedynie słusznej partii i księdza proboszcza. Do tego wszystkiego potrzebny był………….nauczyciel, biedny i głodny, ale idealista jak Siłaczka u Żeromskiego, pomiatany przez wszystkich jak pies pod stodołą. A teraz? Nic się nie zmieniło!!!!!!!!!!!!! Dlatego nauczyciele mają moje poparcie!!!!!!!!! Dość władzy tępych idiotów, dla których szkoła była jak katarakty na Nilu, którzy ze szkół pojęli tylko jak ssać z różnych cycków i lizać odbyty. Bez nauczycieli te wszystkie leszki, tadki, kicajrze, ale itd. nawet pisać by nie umiały! Nauczyciele, walczcie o swoją godność!!!!!!!!!

 33. Czas na zwykłych obywateli.Chcecie wiedzieć co o tych protestach nauczycieli myślą ludzie którzy pracują ponad 200 godzin miesięcznie i maja 26 dni urlopu rocznie.Jak sie nie podoba praca na 1/2 etatu bo 188 godzin tygodniowo tak wychodzi i urlopy zimowe letnie,przerwy miedzy świętami i roczny urlop na podratowanie zdrowia dodatki do mieszkań itd.Zlikwidować z czasów PRL ,,kartę nauczyciela i wprowadzić umowy cywilni prawne.Nie pasuje to mogą pracować w ubezpieczeniach bankach albo na kasie w Biedronce czy Lidlu.

 34. Pismo przekazane od “nauczycieli” pt. INFORMACJA to jakaś kompromitacja.. To że wy nieroby pracujące godzinowo na 1/3 etatu chcecie strajkować bo rzekomo za mało zarabiacie ma spowodować to że pracownik ma brać urlop “na żądanie” lub brać opiekę nad zdrowym dzieckiem?! Do czego namawiacie ludzi którzy zapier…ją u prywatnego pracodawcy za mniejsze pieniądze niż WY nic nie uczące a jedynie wymagające darmozjady?! Nie podoba się wam wasza praca lub pensja to potrzeba ludzi na magazyn lub za kasę do sklepu- zarobicie więcej!!! Tak wam źle? My- społeczeństwo widzimy jakimi autami się rozbijacie co jest dowodem że źle wam nie jest!!! Za ten strajk firmy prywatne za brak ludzi w pracy powinny się zrzeszyć i wytoczyć proces zbiorowy o odszkodowanie na miliardy złotych za brak ludzi w pracy i straty finansowe i od ministerstwa kolejna kara finansowa za brak was pierdziochy na egzaminach!!! Ja zarabiam między 2100 a 2500 (to zależy ile wyrobię premii) i pracuję ciężko fizycznie (i na trzy zmiany- przez co czasem moje dzieci nie widzą mnie po 2-, 3- tygodnie bo jak żona ich odwozi rano to ja jeszcze śpię a jak wracam z pracy to dzieciaki śpią) i nie narzekam i nie strajkuję bo sam wybrałem sobie taki zawód!! Widziałem plakat ile rzekomo zarabiacie i widziałem jak pani nauczyciel za (podobno!!) 1890 zł odjechała spod szkoły najnowszą hondą civic…mnie nie stać za niby wyższą pensję niż wy na takie auto… Dziwne prawda?!

 35. Pała i zimna woda. Kto nie chce moze wybrać inny zawód nikt nikomu nie każe być nauczycielem. A 18 godzin pracy to właściwie 1/2 etatu do tego roczny urlop na podratowanie zdrowia ciekawe czy w prywatnej firmie szkole tak by się z takim pracownikiem cackali.

 36. Kto jeszcze podgrzewa ten polityczny konflikt, zapewne KOD albo stowarzyszenia finansowane przez węgierskiego inwestora Sorocha którego nie chcą nawet na Węgrzech.A co jak zastrajkują uczniowie i nie przyjdą na egzaminy i poczekają aż nauczyciele zasiądą do rozmów chyba że związkowy tego nie chcą.Jak długo będzie trwał strajk to będą skrócone wakacje dla wszystkich.Wydłużył pensum z 18 do 24 godzin tygodniowo dla nauczycieli tak jak jest w Europie i zlikwidować lub zmniejszyć ferie zimowe.Żeby czasem rodzice nie zastrajkowali bo będzie jeszcze większy konflikt.

Comments are closed.