Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

ArtCity i Viaplay zapraszają na pokaz specjalny dokumentu „Human to Human” – w poniedziałek, 9 stycznia, o godz. 18:00 w Rzeszowskich Piwnicach. Dowiecie się, czym jest człowieczeństwo w dobie wojny.

To specjalny i jednorazowy pokaz 4 z 10-odcinkowej serii, zorganizowany tylko i wyłącznie dla mieszkańców i gości Rzeszowa. 

Produkcja ukazuje nową rzeczywistość ludzi, którzy przybyli do Polski, by znaleźć schronienie przed wojną. Równie istotnymi bohaterami „Human to human” są Polacy – wolontariusze, aktywiści i zwyczajni ludzie, którzy pomagają ludziom przyjeżdżającym do naszego kraju. Cykl Viaplay Documentary liczyć będzie 10 odcinków.

Mini-seria dokumentalna pt. „Human to human” to unikalny wgląd w realia z jakimi musieli mierzyć się zarówno uchodźcy, jak i ruszający im na pomoc Polacy w dobie największego europejskiego kryzysu od II wojny światowej.

Każdy z 10 odcinków „Human to human” przynosi wiele wzruszeń, przede wszystkim jednak tłumaczy, czym jest człowieczeństwo w dobie wojny. Dzięki tej produkcji widzowie na całym świecie dowiadują się, kim są uchodźcy, skąd przybyli i w jaki sposób usiłują poradzić sobie w nowym miejscu.

Pomysłodawcą serii i reżyserem kilku z odcinków jest Kacper Lisowski. Funkcję reżyserów przy projekcie pełnili także Zuzanna Solakiewicz, Krystyna Wałajtys-Łonisk i Paweł Deląg. „Human to Human” to nawiązanie do znanej łacińskiej maksymy, brzmiącej Homo homini lupus – człowiek człowiekowi wilkiem.

– Niewątpliwie, wojna ujawnia to, co w ludziach najgorsze, ale – paradoksalnie – daje też szansę temu, co dobre. Takim pozytywnym fenomenem była powszechna w Polsce pomoc uchodźcom z Ukrainy. Pomyślałem, że w tym szczególnym czasie świetnie byłoby pokazać nasze człowieczeństwo z tej dobrej strony – mówi Kacper Lisowski.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Seria została zrealizowana przez Paprika Studios. Producentem serii jest Kristoffer Rus z ramienia Paprika Studios, wraz z Agnieszką Knysak-Sandecką w roli szefowej produkcji i Karoliną Kajdanowicz jako producentką liniową. Produkcja była nadzorowana przez Barbarę Wiśniewską-Grzesiak, Executive Producer Non-scripted Content, Viaplay Polska.

W poniedziałek (9 stycznia) w Rzeszowskich Piwnicach, od godz. 18:00 będziecie mogli zobaczyć cztery pierwsze odcinki „„Human to Human”. Wstęp bezpłaty.

Po seansie, powróci Festiwal Działań Oddolnych:DIALOG. Będą w nim uczestniczyli ci, którzy w pospolitym ruszeniu, zgromadzili się przy granicy polsko-ukraińskiej, aby nieść wsparcie naszym wschodnim braciom, będzie można także porozmawiać z twórcami filmu.

Festiwal przyjmie formę rozmowy, pt. „Pierwsza linia frontu pomocy”, w której uczestniczyć będą m.in. Kacper Lisowski – pomysłodawca i reżyser większości odcinków, Marcin Piotrowski – pomysłodawca, wodzirej i szef „Folkowiska”, czy Marta Połtorowicz-Bobak – archeolożka i nauczyciel akademicki, działaczka społeczna, wolontariuszka m.in. „Folkowiska”.

– Wrócimy do wydarzeń z początków wojny, opowiemy jak wyglądała rzeczywistość ludzi szukających schronienia w naszym kraju, wyzwań z jakimi musieli się mierzyć pomagający i tymi, które stoją cały czas przed nami – zachęca do udziału w poniedziałkowym wydarzeniu Maciej Staszewski z ArtCity Rzeszów.

Zdjęcie: materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama