Zdjęcie: Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie

Mają trzy koła, spory bagażnik, hamulec ręczny i nożny. Może jeździć na nich każdy, kto ma na to ochotę. W Zespole Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie uruchomiono wypożyczalnię rowerów trójkołowych.

Wypożyczalnia działa od minionego piątku. ZSS im. UNICEF otrzymał je od Fundacji Eco Textil. – Eco Textil wpadło na pomysł ogólnopolskiej akcji, której celem jest tworzenie wypożyczalni rowerów. Weszliśmy z nimi we współpracę niemalże od razu, bo wiedzieliśmy, że warto, ponieważ korzystanie z rowerów to świetna forma rehabilitacji – mówi Piotr Woliński, koordynator wypożyczalni.

– Dzięki naszej wypożyczalni z rowerów będą mogli skorzystać także ci, którzy do tej pory takiej formy poruszania się nie stosowali – dodaje.

Fundacja przekazała szkole cztery rowery: dwa dedykowane dzieciom lub osobom o niskim wzroście na kołach o wielkości 16 cali i po jednym średniej wielkości o wielkości kół  20 i 24 cale. Zaletą trójkołowców jest to, że dzięki swojej konstrukcji same utrzymują równowagę. To oznacza, że w każdej chwili bez schodzenia z roweru można się bezpiecznie zatrzymać i odpocząć.

Ponadto, trójkołowiec ma trzy biegi, hamulec uruchamiany pedałami i dodatkowy na kierownicy. Z tyłu znajduje się bagażnik, w którym można położyć np. torbę z zakupami. W szkolnej wypożyczalni bezpłatnie może je wypożyczyć każdy na dwa tygodnie.

Każdy zainteresowany musi spisać odpowiednią umowę i wtedy za pokwitowaniem może zabrać rower ze sobą. Obecnie wszystkie cztery rowery są wypożyczone do 15 czerwca. Wypożyczalnia przy szkole jest otwarta w każdą środę od 12:30 do 16:05. Chęć wypożyczenia roweru można też w tych godzinach zgłaszać pod numerem telefonu: 17 748 31 70.

(jg)

 

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama