Zdjęcie: Pixabay

Sobota na Podkarpaciu także minie pod znakiem intensywnych opadów deszczu – informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie. 

Obfite opady deszczu w naszym regionie trwają od piątku. Do wieczora, jak informowaliśmy, strażacy na Podkarpaciu interweniowali ponad 100 razy. Wyjeżdżali do wypompowywania wody z zalanych piwnic i posesji, udrożniania przepustów drogowych, a także zabezpieczania budynków przy pomocy worków z piaskiem przed zalaniem.

Sobota także będzie deszczowa. W Rzeszowie od rana pada deszcz. 

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie pierwsze stopnia w wielu powiatach: w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Przemyślu, w powiatach: rzeszowskim,  jarosławskim, kolbuszowskim, leżajskim, lubaczowskim, łańcuckim, mieleckim, niżańskim, przemyskim, przeworskim, ropczycko-sędziszowskim, stalowowolskim i tarnobrzeskim.

Ostrzeżenie meteorologów zacznie obowiązywać w sobotę od godz. 12:00 do północy. – Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadu miejscami od 30 mm do 40 mm – zakomunikowało WCZK w Rzeszowie. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów wynosi 80 procent. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama