Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Jerzy Fąfara

Jerzy Fąfara, rzeszowski literat, który zmarł w środę (20 marca), zostanie pochowany na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 23 marca. Jak poinformowało Radio Rzeszów, z którym Jerzy Fąfara był związany jako scenarzysta nagradzanych słuchowisk i 60-odcinkowej radionoweli „Drabina do nieba”, pogrzeb rozpocznie się o godz. 9:30. 

Jerzy Fąfara zmarł nagle 20 marca, w wieku 68 lat. O śmierci dziennikarza, poety, pisarza i regionalisty poinformował tego dnia Szymon Jakubowski, redaktor naczelny magazynu „Podkarpacka historia”, z którym współpracował rzeszowski literat. 

Fąfara był autorem wielu słuchowisk, publikowanych na antenach radiowych w całym kraju, w tym słuchowiska „Brzytwy kata Sellingera”, które w 2004 roku zdobyło Grand Prix w kategorii słuchowisk Teatru PR na Festiwalu Polskiego Radia i Telewizji „Dwa Teatry”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jerzy Fąfara był także twórcą Święta Paniagi, czyli święto ulicy 3 Maja. Radio Rzeszów przypomniało, że pomysłem Fąfary było też ustawienie 40 wielkich kamieni na Placu Cichociemnych, rozrzuconych wokół rzeźby „Przejście 2000” .

– Upamiętniają rzeszowskich młodych chłopców, którzy trafili z pierwszym transportem do Oświęcimia. Jedną z ostatnich zrealizowanych idei Fąfary jest pomnik „Drabina do nieba” przy ul. Krakowskiej – przypomniało Radio Rzeszów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama