Fot. Jarek Piasecki / materiały prasowe. Na zdjęciu Jacek Dewódzki Band
Reklama

14 sierpnia w Ośrodku Sportów Wodnych „Marina” w Rzeszowie druga odsłona “Przestrzennych Wibracji”. Zagrają lokalne zespoły: Syndrom Wojtuś Pan oraz Pusta Przestrzeń. Gwiazdą wieczoru będzie Jacek Dewódzki Band. Wstęp wolny.

Koncerty rozpoczną się o godz. 18:00. Na scenie przy ul. Żeglarskiej 1 zaprezentują się Syndrom Wojtuś Pan, Pusta Przestrzeń oraz Jacek Dewódzki Band.

Jacek Dewódzki to drugi wokalista legendarnego zespołu Dżem. Kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, laureat potrójnej platynowej płyty za całokształt działalności grupy Dżem, a także gwiazda telewizji Polsat w programie „AllTogetherNow”.

W 2017 r. otrzymał potrójną platynową płytę za album „Dżem – Złota Kolekcja”. Został też laureatem nagrody „Fryderyki 2017” za całokształt działalności grupy Dżem. Obecnie wraz z doskonałymi muzykami tworzy i komponuje pod nazwą „Jacek Dewódzki Band”.

Koncert zespołu składa się z autorskich kompozycji oraz coverów takich wykonawców, jak Dżem, Neil Young czy The Rolling Stones.

Pusta Przestrzeń to rzeszowski zespół grający alternatywnego rocka. W marcu 2020 roku grupa wydała pierwszy minialbum pt. Pustka. To melodyjna, gitarowa mieszanka brzmień oraz wpływów różnych podgatunków rocka z tekstami po polsku.

Syndrom Wojtuś Pan to rock and roll z elementami bluesa, funku, punka i jazzu. Trio, które gra muzykę z serca. Skład grupy jest mocno pokoleniowy. Od basisty, który jest kowalem i ma 56 lat poprzez gitarzystę i perkusistę, których suma lat nie przekracza wieku basisty.

Razem grają od roku, a występ na “Przestrzennych Wibracjach” będzie ich scenicznym debiutem. Na koncercie będzie można usłyszeć przekrój piosenek. 

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Rozpiska godzinowa “Przestrzennych Wibracji” zostanie wkrótce zamieszczona na stronie wydarzenia na Facebooku. Organizatorzy przypominają o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych. 

Pierwsza edycja “Przestrzennych Wibracji” odbyła się w lipcu 2020 roku, również w OSW „Marina”.

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Pusta Przestrzeń
Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Syndrom Wojtuś Pan

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: