Reklama

W trzech punktach w Rzeszowie w sobotę (5 lipca) mieszkańcy mogą oddawać elektrośmieci.

Zbiórkę elektrośmieci organizuje miasto Rzeszów, Polska Korporacja Recyklingu i firma „Elektroeko”.

Wakacyjne remonty, gruntowne porządki… Letnie miesiące wiążą się z licznymi zmianami. Niezmienne pozostają jednak zbiórki elektrośmieci, które prowadzone są w każdą pierwszą sobotę miesiąca w 3 punktach Rzeszowa.

Mieszkańcy mogą bez problemu, legalnie i do tego bezpłatnie pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, przy okazji letnich prac porządkowo-remontowych.

Program „Moje miasto bez elektrośmieci” oferuje także usługę bezpłatnego odbioru wielogabarytowego sprzętu elektrycznego i elektronicznego bezpośrednio z domu. Jednak oddając elektrośmieci do dedykowanego punktu zbierania można wesprzeć szkoły podstawowe biorące udział w programie.

W zamian za przyniesione elektrośmieci wydawane są kupony Funduszu Oświatowego. Po przekazaniu placówkom są przeliczane na punkty, a te, na atrakcyjne pomoce dydaktyczne, takie jak np. tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal.

Punkty sobotniej zbiórki elektrośmieci

– aleja Witosa 21 (Real) – od godz. 9:00 do 14:00

– aleja Rejtana 69 (E. Leclerc) – od godz. 9:00 do 14:00

– ul. Krakowska 20, galeria Nowy Świat (parking przed sklepem Stokrotka – od strony ul. Ofiar Katynia) – od godz. 9:00 do 14:00

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Niestety wiékszosc z tych smieci pojedzie do Afryki, gdzie odbywa sié mafijny handel tymi rzeczami (mafijny handel jeszcze w Europie, z winy firm, ktôre chcà pozbyc sié problemu)… Afrykanskie dzieci umierajà na raka gardla i krtani bo spalajà sié cale hektary elektronicznych i plastikowych odpadôw… Widzialam mnôstwo reportazy na ten temat.
    Zainstalujcie nadajnik na jednym z ekranôw, oddajcie do sklepu by sié tym „ekologicznie” zajàl a zobaczycie ile zbédnych kilometrôw podrôzy przebédzie ten ekran w ciàgu miesiàca…
    Smutne ale prawdziwe…

Comments are closed.