Fot. Krzysztof Lis / Biblioteka Kraków. Na zdjęciu Martyna Bunda

Teatr Przedmieście w Rzeszowie organizuje kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory Literackie”. W sobotę (15 października) gościem będzie pisarka Martyna Bunda. Przed spotkaniem odbędzie się spektakl „Kiedyś Ci opowiem…”.

Martyna Bunda, z pochodzenia Kaszubka, dorastała w Kartuzach, z których wyjechała po maturze, by robić karierę i szukać szczęścia w wielkim świecie. Ukończyła studia z zakresu polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim, od 18. roku życia jest reporterką prasową. W latach 2012-2018 Bunda była szefową działu krajowego w tygodniku „Polityka”.

To otworzyło jej przestrzeń do zajęcia się książkami. Za debiutancką powieść „Nieczułość” Martyna Bunda otrzymała Nagrodę Literacką „Gryfia” oraz Pomorską Nagrodę Literacką „Wiatr od Morza” i nominację do Nagrody Literackiej „Nike 2018″ oraz do Nagrody Literackiej Gdynia 2018 w kategorii: proza.

Martyna Bunda była dwukrotnie nominowana do nagrody Grand Press za teksty reporterskie. W 2020 roku była nominowana do Nagrody Literackie m. st. Warszawy za powieść „Kot niebieski”. Prywatnie Bunda jest niezrealizowaną gitarzystką (w Kartuzach ukończyła szkołę muzyczną) i matką dwóch córek. Mieszka w Warszawie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Spotkanie z Martyną Bundą w ramach cyklu „Wieczory Literackie” odbędzie się w sobotę (15 października) w rzeszowskim Teatrze Przedmieście (ulica Reformacka 4). Początek o godz. 19:15. Wstęp bezpłatny. Spotkanie poprowadzi Kamila Dzika-Jurek. 

Wcześniej, o 18:00, odbędzie się spektakl „Kiedyś Ci opowiem…” w reżyserii Anety Adamskiej-Szukały. To spektakl o sile pamięci, nieuchronności przemijania, ale też o kontynuacji pośmiertnej egzystencji. Wstęp kosztuje 40 zł, rezerwacje biletów pod numerem telefonu: 667 714 730.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama