Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

– Pokażmy, że mieszkańcy Rzeszowa są przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach – tak rzeszowski oddział Fundacji „Viva” zachęca do udziału w pikiecie przed Cyrkiem Zalewski, który w środę 15 sierpnia przyjedzie do Rzeszowa.

Cyrk Zalewski to największy i najbardziej znany cyrk w Polsce. Cyrkowe korzenie Zalewskich sięgają niemal 200 lat wstecz – syn właściciela – Kamil Zalewski – reprezentuje już ósme pokolenie artystów cyrkowych w rodzinie. 

Cyrk Zalewski w najbliższą środę (15 sierpnia) pojawi się w Rzeszowie na rogu ulicy Wyspiańskiego i Witosa. Pokaz rozpocznie się o 17:30, w programie m.in. jest występ wielbłądów, koni, psów i kóz. 

I właśnie przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w pokazie cyrku będą protestowali działacze fundacji „Viva” z Rzeszowa i inicjatywy „Nie dla cyrku ze zwierzętami w Rzeszowie”. Pikieta przed cyrkiem rozpocznie się tego samego dnia o 16:45. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Pokażmy, że mieszkańcy Rzeszowa są przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach! Jesteśmy zwolennikami sztuki cyrkowej reprezentowanej przez ludzi, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli prezentują swoje umiejętności. Wykorzystywanie zwierząt to anachronizm, którego miejsce jest na śmietniku historii. Nie godzimy się na poniżanie i brutalną tresurę zwierząt” – czytamy na Facebooku organizatorów środowego protestu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama