Zdjęcie: Materiały prasowe

W letnim klimacie plaży i słodkiego lenistwa odbędzie się w środę 22 sierpnia trzecia odsłona „Domówki u Janusza” w Estradzie Rzeszowskiej. Atrakcją będzie Roger, znany z gry na afro-kubańskich instrumentach muzycznych. 

Muzyczny projekt „Domówka u Janusza” jest organizowany przez Rzeszowski Inkubator Kultury. Pierwsza „Domówka” odbyła się w rytmach „Disco w stylu ’80”, a druga „Legend Rocka”. Obie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wszyscy chętni DJ-e mogą zaprezentować własną 30-minutową kompozycję. Aby zagrać swój set wystarczy zgłosić się do organizatorów.

Nazwa wydarzenia inspirowana jest osobą Edwarda Janusza – znanego rzeszowskiego fotografa, do którego należała kamienica przy ul. Jagiellońskiej 24, w której obecnie mieszczą się biura Estrady Rzeszowskiej i RIK. To właśnie w dawnym domu Edwarda Janusza odbywają się „Domówki”. 

Kolejna impreza odbędzie się w środę 22 sierpnia w letnim klimacie plaży i słodkiego lenistwa. „Domówkę” poprowadzi doświadczony DJ Mateusz „Mundy” Błoniarz. Impreza rozpocznie się o 20:30 i potrwa do 22:30. Wstęp bezpłatny. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

Dodatkową atrakcją, jakiej jeszcze na „Domówkach” nie było, będzie Roger, muzyk znany z gry na afro-kubańskich instrumentach muzycznych, od 2009 roku współpracuje z Beats of Silky Style. Od swojego pierwszego występu w klubie, Roger zagrał na wielu imprezach. Można było go usłyszeć w rzeszowskich klubach, m.in. Metro Caffe, Obssesion, Alchemia. Styl muzyczny Rogera oscyluje wokół house, jackin, soulful, dirty vocal, tribal.

Podczas potańcówki mile także kostiumy. Tym razem temat przebrań zależy tylko od wyobraźni uczestników. Dla najlepiej przebranej osoby organizatorzy przewidują Order Janusza Imprezy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podczas „Domówki” organizatorzy będą serwowali orzeźwiające napoje w ramach projektu Społecznej Lemoniady. Kupujący sam wycenia produkt i płaci za niego, tyle ile jest w stanie zaoferować. Akcja przyświeca idei eco lifstyle i nurtu zero waste. Aby otrzymać lemoniadę, należy przyjść ze swoim kubkiem lub zaopatrzyć się w szklany słoiczek na miejscu.

Oprócz „Domówki”, Letnie Kino Plenerowe organizuje pokaz filmu „Erratum”. To historia o 34-letnim Michale, który wiedzie dostatnie i na pozór poukładane życie. Pracuje w dobrze prosperującym biurze rachunkowym. Ze względu na trwające przygotowania do Pierwszej Komunii syna, Michał chciałby wziąć parę dni urlopu. Jednak szef prosi go o przysługę. Okazuje się, że sprawa nie jest tak prosta, na jaką wyglądała, a splot wydarzeń zmusza Michała do rozliczenia się z przeszłością.

Film okrzyknięty został przez krytyków największym odkryciem 35. Festiwalu w Gdyni. Zdobywca licznych nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych – wyróżniony m.in. na MFF Chicago. Pokaz odbędzie się w piątek 24 sierpnia o godzinie 21:00 w LOK przy Estradzie Rzeszowskiej. Wstęp bezpłatny.

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama