Zdjęcie: Honorata Karapuda / Facebook.com / RUSO Rusowicz
Reklama

Koncert Ani Rusowicz będzie atrakcją 10. edycji Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk, który w weekend (23-24 października) odbędzie się w Tyczynie.

Jubileuszowa edycja festiwalu miała się odbyć w 2020 roku, ale na przeszkodzie stanęła pandemia. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie, organizator festiwalu, upamiętnił wtedy artystkę w formie muralu na budynku tyczyńskiej placówki oraz krótkim reportażem o 10 latach festiwalu.

Katarzyna Sobczyk, autorka takich przebojów jak „O mnie się nie martw”, „Nie bądź taki szybki bill”, „Mały Książe”, „Trzynastego”, urodziła się w Tyczynie w 1945 roku. Od 2011 r. w Tyczynie odbywa się festiwal „O Złotą Różę Małego Księcia”, który upamiętnia artystkę. 

W pierwszej edycji festiwalu wzięło udział 16 solistów i dwa zespoły. Z roku na rok liczba uczestników festiwalu rosła, a z czasem stał się on jednym z najważniejszych konkursów wokalnych na Podkarpaciu i zyskał ogólnopolską renomę.  

Od 2019 roku festiwal zmienił swoją formułę, został on poprzedzony warsztatami wokalnymi. Tak też będzie w tym roku. Festiwal odbędzie się w sobotę i niedzielę (23-24 października) w M-GOK w Tyczynie. Będzie go można śledzić także online – TUTAJ

W pierwszy dzień festiwalu o 13:15 rozpoczną się przesłuchania solistów i zespołów w kategorii wiekowej 10-15 lat. O 16:00 zaplanowano recital Kornelii Kulczyckiej, laureatki festiwalu z 2019 r. Po recitalu zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody laureatom.

W drugi dzień festiwalu przesłuchania konkursowe solistów (16+) i zespołów zaczną się o 13:30. O 18:00 rozpocznie się koncert Ani Rusowicz z zespołem, po którym zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody laureatom. 

Koncert Ani Rusowicz będzie swoistą klamrą 10-lecia festiwalu. Rusowicz jest z nim związana od jego pierwszej edycji. Była jurorem i wspierała Sergiusza Fabiana, syna Katarzyny Sobczyk, podczas finałowego koncertu festiwalu.

Ania Rusowicz jest czterokrotną laureatką nagrody Fryderyka oraz Superjedynki. Od 2011 wydała cztery albumy studyjne: Mój Big-Bit, Genesis, Retronarodzenie i Przebudzenie. Od 2017 r. jest wokalistką własnego zespołu niXes.

Wstęp na festiwal „O Złotą Różę Małego Księcia” jest bezpłatny.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: