Zdjęcie: Materiały WSPiA

Prawie 130 dzieci m.in. uczniów z klas piątych i szóstych z rzeszowskich szkół podstawowych weźmie udział w inauguracji Podkarpackiej Dziecięcej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Jej inauguracja odbędzie się w najbliższy piątek (4 grudnia).

Podkarpacka Dziecięca Akademia Prawa i Bezpieczeństwa to kolejny projekt edukacyjny skierowany do uczniów z regionu realizowany przez Wyższą Szkołę prawa i Administracji. Od roku przy uczelni działa m.in. Podkarpacka Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa, przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ostatnich dniach uczelnia uruchomiła także Podkarpackie Forum Klas Prawniczych.

Dziecięca Akademia skierowana jest do uczniów szkół podstawowych. To wybrana grupa dzieci, na początek z rzeszowskich szkół podstawowych – głównie uczniowie klas piątych i szóstych. W pierwszych zajęciach uczestniczyć będzie około 130 osób. W kolejnych miesiącach do udziału w Akademii zapraszane będą kolejne szkoły podstawowe z regionu.

Celem Akademii jest przede wszystkim przedstawienie dzieciom problematyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa przeciwpożarowego, jak również ukazanie, jak należy zachowywać się w sytuacjach kryzysowych, np. w sytuacji zagrożenia agresywnym zachowaniem dorosłego.

Zajęcia w Akademii mają umożliwić dzieciom rozpoznawanie zagrożeń, klasyfikowanie ich rodzajów, a także pokazać prawidłową reakcję na poszczególne ich przejawy. Dla najmłodszych przewidziano m.in. zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego, bezpieczeństwa przeciwpożarowego, pierwszej pomocy oraz pokaz technik interwencyjnych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W najbliższy piątek (4 grudnia) uczniowie szkół podstawowych będą mogli poznać sprzęt kryminalistyczny, wykorzystywany do identyfikacji człowieka. Zaprezentuje go Żandarmeria Wojskowa oraz pracownicy Laboratorium Kryminalistycznego WSPiA.

Dodatkową atrakcją będą pokazy w wykonaniu Oddziału Interwencyjnego Służby Więziennej oraz prezentacja wozów bojowych Podkarpackiej Straży Pożarnej.

Inauguracja Akademii Prawa i Bezpieczeństwa odbędzie się w budynku „Collegium Securitatis” w rzeszowskim kampusie uczelni przy ul. Cegielnianej 14. Zajęcia odbędą się w godzinach od 10:00 do 13:00.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama