Zdjęcie: Materiały prasowe

„Jesteś Bogiem” – to trzeci film z cyklu „Wakacyjne Kino Plenerowe”, który dzisiaj 10 sierpnia będzie można bezpłatnie zobaczyć w ogrodach bernardyńskich w Rzeszowie.

W tegorocznym „Wakacyjnym Kinie Plenerowym” była okazja zobaczyć „Trzy kolory. Biały” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego i „U Pana Boga z piecem” Jacka Bromskiego.

Dzisiaj o 21:00 kolejny film – „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida. To jedna z najważniejszych premier kinowych 2012 roku o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu.

Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza – „Magika” (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta – „Rahima” (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera – „Fokusa” (Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny „Jestem Bogiem”, stali się głosem pokolenia młodych Polaków.

Młodych aktorów wspomagali m.in. Marcin Dorociński, Przemysław Bluszcz i Arkadiusz Jakubik. Obraz „Jesteś Bogiem”, wyprodukowany w studiu Kadr, mającym na koncie takie kultowe produkcje, jak „Baby są jakieś inne”, „Sala samobójców” i nagrodzony Złotymi Lwami „Rewers”, ukaże dramatyczne losy zwykłych kumpli z osiedla, którzy za miłość do muzyki, wolności i niezależności gotowi byli zapłacić najwyższą cenę.

Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą „pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika”, wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: „Kinematografia”, mini album „Jestem Bogiem” oraz „Archiwum kinematografii” sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze „Kinematografii” fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama