Zdjęcie: materiały prasowe

– Chcę przywrócić miastu dynamikę rozwoju – mówi Waldemar Szumny, kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa.

We wtorek (20 lutego) na rzeszowskim Rynku Waldemar Szumny został oficjalnie zaprezentowany jako kandydat PiS na prezydenta stolicy Podkarpacia. Ogłosiła to Ewa Leniart, posłanka PiS i szefowa podkarpackich struktur partii. 

– Od 25 lat angażuje się w prace na rzecz samorządu województwa podkarpackiego, jest radnym, w obecnej kadencji wiceprzewodniczącym Rady Miasta. To człowiek o wysokiej kulturze osobistej, niezwykle kompetentny – mówiła o Szumnym Ewa Leniart. 

– Wierzę głęboko, że mieszkańcy wybiorą najlepsze rozwiązania dla miasta na nadchodzącą kadencję, a tym najlepszym rozwiązaniem jest kandydat Prawa i Sprawiedliwości – Waldemar Szumny – dodała Leniart. 

W grze były trzy osoby 

O tym, że to Szumny będzie kandydatem PiS w najbliższych wyborach na prezydenta Rzeszowa (7 kwietnia) ujawniliśmy 18 lutego, taki scenariusz przewidzieliśmy już 19 stycznia. Komitet Polityczny PiS 16 lutego zatwierdził kandydaturę Waldemara Szumnego.

Jak powiedziała we wtorek Ewa Leniart, Szumny nie był jedynym kandydatem rozważanym przez PiS. – Rozważaliśmy kandydatury trzech osób – zdradziła Leniart, ale nazwisk pozostałych dwóch nie ujawniła z uwagi na przyjętą „strategię partyjną”.

Nieoficjalnie wiemy, że tymi dwoma osobami byli: Małgorzata Jarosińska-Jedynak, pochodząca z Rzeszowa wiceminister funduszy i polityki regionalnej w rządzie PiS, oraz Marcin Warchoł, rzeszowskiej poseł Suwerennej Polski (kandydował już w 2021 roku). 

– O wyborze Waldemara Szumnego zdecydowały jego wiedza i doświadczenie związane z wykonaniem przez niego mandatu radnego. Współpracował ze śp. prezydentem Tadeuszem Ferencem i obecnym prezydentem Konradem Fijołkiem – powiedziała Leniart.

Leniart uważa, że Szumny będzie w stanie „zdefiniować priorytety rozwiązań, które muszą być niezwłocznie podjęte, by mieszkańcom Rzeszowa rzeczywiście żyło się lepiej”. 

Szumny: ułatwić ludziom życie

Zdjęcie: materiały prasowe

– Kandyduję, by wykorzystać zdobyte doświadczenie i wiedzę dla dobra rzeszowian – mówił Waldemar Szumny. – Chcę przywrócić miastu potrzebną mu dynamikę rozwoju, wprowadzić nowe, oczekiwane przez mieszkańców rozwiązania ułatwiające im codzienne życie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Szumny mówił, że chce „nawiązać partnerski dialog z rzeszowianami”. – A także wykorzystać ogromny potencjał różnych grup społecznych – od młodzieży aż do seniorów. Wiem, że to się da zrobić, wiem jak to zrobić – podkreślał. 

Waldemar Szumny to jeden z najbardziej doświadczonych radnych miasta. W radzie zasiada od 1998 roku, dłużej radnym jest tylko Andrzej Dec z PO. Szumny z wykształcenia jest matematykiem, od 2019 roku jest wiceprzewodniczący rady, w PiS jest od 2001 roku. 

Szumny uczestniczył w blisko 500 sesjach Rady Miasta Rzeszowa podczas których podjęto prawie 10 tysięcy uchwał, radnym jest już szóstą kadencję. – Czas ten wypełniłem solidną pracą, zdobyłem dogłębne doświadczenie, obserwując zarządzanie Rzeszowem – dodawał.

Waldemar Szumny uważa, że „w niektórych sprawach” obecnym władzom miasta zabrakło dialogu z mieszkańcami. – Może niektóre rozwiązania dużych projektów miejskich były za późno przedstawiane mieszkańcom. Na spotkaniach dowiadywali się o zapadłych decyzjach.

Waldemar Szumny w wyborach będzie na pewno rywalizował z Konradem Fijołkiem. Udział w prezydenckim wyścigu zapowiedzieli też: dr Jacek Strojny (Razem dla Rzeszowa), Adam Dziedzic (PSL), Karolina Pikuła (Konfederacja) i Jacek Ćwięka (b. działacz Konfederacji).

Waldemar Szumny zawodowo związany jest z Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie, pracuje w Kancelarii Zarządu Województwa, jest również wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej państwowej spółki PGE Obrót. 

Nieoficjalnie wiemy, że trwały zabiegi, by Szumnego w wyborach na prezydenta Rzeszowa poparła Konfederacja. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama