Zdjęcie: Pixabay

Stowarzyszenie Podkultura oraz Dom Kultury Włącznik zachęcają do udziału w warsztatach DJ’skie dla najmłodszych z mistrzem Polski oraz wicemistrzem świata DJ’ow – Hubertem Tasem. Warsztaty odbędą się 9 września w Rzeszowie.

Hubert Tas to producent, dj, nauczyciel muzyki, m.in. związany z Republiką Rytmu, prowadzący projekt „Dziadka do gramofonu”, festiwal SCABB w Turku oraz warsztaty w Rosji, na Ukrainie i na Tajwanie), kolekcjoner płyt.

Hubert Tas związany jest z muzyką od kilkunastu lat. To współautor czterech albumów „Passion” (2011), “Time To Build” (2013), “Roots” (2015), “Mechanism” (2016). Tas jest absolwentem polskiej edycji Red Bull Music Academy Bass Camp 2012, wicemistrzem i II wicemistrz świata DJ-ów IDA w kategorii Show (2011, 2016), oraz dwukrotnym mistrz Polski w tej samej kategorii (2011, 2016).

Uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się z warsztatem pracy DJ’a od strony teoretycznej oraz praktycznej. Poznają zasady działania sprzętu DJ’skiego m.in. gramofonów i mixera, najmłodsi będą mogli spróbować scratch’ować pod okiem instruktora. Zajęcia wzmocnią słuch rytmiczny uczestników.

Hubert Tas przygotował też małą niespodziankę, którą będzie wspólne złożenie Spinbox’a. Do udziału w zajęciach nie potrzeba dodatkowej wiedzy i umiejętności – wystarczy miłość do muzyki.

Warsztaty odbędą się 9 września br. w nowym Domu Kultury Włącznik (ul. Iwonicka 40, Rzeszów) od 12:00 do 15:00. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat. Ilość miejsc jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest płatny i kosztuje 10 zł.

Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu: 577 40 40 77. Można też pisać na adres e-mail: info@dkwlacznik.pl

Wieczorem tego samego dnia, gratka dla dorosłych fanów elektronicznego brzmienia, Huberta będzie można usłyszeć w Underground Pub, gdzie wykona live act w towarzystwie wyśmienitego trębacza Tomka Nowaka.

W programie koncertu będzie można usłyszeć utwory z albumów „Mechanism” i „Roots” w wersji live – okraszone skreczami, oraz dźwiękami trąbki. Blisko godzinny mix zawierać będzie masę trzeszczących sampli przywiezionych m.in z Taipei, Tokio i Moskwy. Nie zabraknie oczywiście polskich akcentów.

Koncert rozpocznie się o 19:00, wstęp – 10 zł.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama