Reklama

Ósma generacja konsol wideo zapewnia znacznie lepszą rozgrywkę od poprzedniej. Jakość obrazu jest o wiele lepsza, a dodatkowe funkcje medialne sprawiają, że takie urządzenie może zostać wykorzystane również jako baza do kina domowego. Gdy w 2013 roku Microsoft zaprezentował Xboxa One opinia publiczna podchodziła do niego sceptycznie, jednak z czasem coraz więcej graczy zaczęło się przekonywać do tego sprzętu. Co oferuje Xbox One?

Kompatybilność wsteczna

To cecha dla której wiele osób wybiera właśnie Xboxa One. Kompatybilność wsteczna zapewnia możliwość grania w tytuły zaprezentowane pierwotnie na Xboxa 360, czyli urządzenia siódmej generacji zaprezentowanego jeszcze w 2005 roku. Jeżeli mamy rozbudowaną kolekcję tytułów właśnie na tę konsolę, to przy modernizacji sprzętu warto zastanowić się nad zakupem właśnie Xboxa One.

Domowe centrum rozrywki

Xbox One pracuje pod kontrolą odpowiednio zmodyfikowanego systemu operacyjnego Windows 10. Łączność WiFi zapewnia stały dostęp do internetu oraz obsługę takich aplikacji, jak YouTube, VEVO, HBO GO, Vine czy Netflix. Fani rozgrywek sportowych powinni być zadowoleni z możliwości oglądania na żywo zawodów z całego świata za pośrednictwem programów Channel 9 oraz Carbon TV, a zaawansowany odtwarzacz multimedialny pozwoli na odtwarzanie filmów na płytach DVD i Blu-ray oraz muzyki z płyt CD. Obecność portu USB sprawia, że bez problemu odtworzymy pliki znajdujące się na dysku zewnętrznym czy pendrivie. Ponadto Xbox One umożliwia oglądanie telewizji, oczywiście po podłączeniu dedykowanego akcesorium. Obsługa standardu DLNA pozwoli na bezprzewodowe strumieniowanie filmów i muzyki na przykład z laptopa czy ze smartfona.

Funkcje peceta

Użytkownicy Xboxa One za pomocą swojej konsoli mogą przeglądać internet na przeglądarce Microsoft Edge, rozmawiać ze znajomymi na Skype oraz eksplorować swoje pliki na dysku wirtualnym OneDrive. Sprzęt bez problemu obsłuży pakiet biurowy Microsoft Office z którego już niebawem będziemy mogli korzystać za pomocą klasycznej klawiatury i myszy podłączanych pod port USB (w ciągu kilku tygodni ma zostać wypuszczona odpowiednia aktualizacja oprogramowania).

Łatwe kupowanie gier

Sklep Microsoftu Xbox Live Marketplace pozwala na łatwe i szybkie kupowanie najnowszych gier po okazyjnych stawkach. Bez problemu zapłacimy tam kartą w złotówkach. Po pełnym uzupełnieniu danych w naszym profilu środki za zakupione oprogramowanie będą same pobierane z konta bankowego. Microsoft umożliwia również płatność poprzez konto na PayPalu oraz zdrapkami, które kupimy w wielu punktach w Polsce (kioski, księgarnie, sklepy z elektroniką). Producent często organizuje wyprzedaże gier w których kupimy bardzo dobre tytuły po okazyjnych cenach, nierzadko nawet do 50% taniej.

Specyfikacja

Xbox One wyposażony został w ośmiordzeniowy procesor x86-64 bazujący na architekturze Jaguara stworzonej przez AMD. Oferuje ona taktowanie wynoszące 1,75 GHz oraz 2 MB pamięci podręcznej. Za grafikę odpowiada układ AMD GXN 168-SPU mogący pochwalić się 1,23 teraflopsami (jednostka wykorzystywana do określenia mocy obliczeniowej układów graficznych w konsolach). Wydajność zapewnia 8 GB pamięci operacyjnej typu DDR3 z 32 MB pamięci ESRAM, a na gry dostaniemy odpowiednio 500 GB, 1 TB lub 2 TB. Na obudowie konsoli znalazło się miejsce dla dwóch portów HDMI, trzech portów USB 3.0 oraz gigabajtowego złącza Ethernet umożliwiającego podłączenie konsoli do sieci poprzez przewód internetowy. Z modułów łączności znajdziemy tutaj WiFi 802.11n obsługujące funkcję WiFi Direct.

Ceny

Xbox One wraz z kontrolerami znajdziemy już za cenę 900 złotych w wersji slim. Nie jest to duża kwota jak na sprzęt o tak sporych możliwościach, który może służyć jako centrum domowej rozrywki pozwalające nie tylko na granie, ale również odtwarzania filmów w wysokiej jakości. Atrakcyjne oferty możecie znaleźć tutaj.

Reklama