Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Koncert „80 urodziny Tadka” otworzy tegoroczny Rzeszów Breakout Days. Festiwal upamiętniający Tadeusza Nalepę odbędzie się w dniach 14-16 września.

Rzeszów Breakout Days odbędzie się po raz 14. Upamiętnia twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy, który urodził się w 1943 roku w Zgłobniu. W latach 60. ub. w. Nalepa założył zespoły Blackout i Breakout. Pierwsze koncerty grał w rzeszowskich lokalach.

„80 urodziny Tadka”

Zdjęcie: materiały Estrady Rzeszowskiej

Czternasta edycja Breakout Days potrwa trzy dni. Jak co roku, nie zabraknie koncertów i innych wydarzeń związanych upamiętnieniem artysty, w tym akcji „Gramy dla Nalepy” przed pomnikiem na ulicy 3 Maja. Festiwal poprowadzi znany dziennikarz Jan Chojnacki.

14 września w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się Koncert Otwarcia: „80 urodziny Tadka”. Wystąpią: Piotr Nalepa, Marek Surzyn, Darek Kozakiewicz Marek Raduli (muzycy nagrywający i koncertujący z Tadeuszem Nalepą i Breakout) oraz Jakub Żytecki.

Gościem specjalnym koncertu będzie The Cobblestones & Retro Funk feat. Frank McComb. Frank McComb to soulowy piosenkarz i producent muzyczny, współpracował m.in. z Prince, Chaka Khan, Will Smith, Najee, Branford Marsalis, George Duke, Frankie Beverly and Maze.

Koncert będzie transmitowany w Radiu Nowy Świat.

„Gramy dla Nalepy”

W drugi dzień festiwalu, 15 września, odbędą się dwa koncerty. W WDK w Rzeszowie zagrają The Cobblestones & Retro Funk feat. Frank McComb, a w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi Jakub Zytecki.

Advertisement

Trzeci dzień Breakout Days rozpocznie się od corocznej akcji „Gramy dla Nalepy”. Gitarzyści przed pomnikiem artysty przy ulicy 3 Maja odegrają utwór „Kiedy byłem małym chłopcem”. Następnie w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się koncert Marka Raduli z zespołem.

Wstęp na koncerty jest płatny. Trzydniowy karnet kosztuje 100 zł, pojedyncze bilety – 50 zł. Do kupienia na stronie breakoutdays.pl. Dzieci do 12. roku życia wchodzą na festiwal bezpłatnie. Organizatorzy będą wymagać legitymacji szkolnej. 

Zdjęcie: materiały Estrady Rzeszowskiej

Konkurs 

Festiwalowi towarzyszyć będzie konkurs zespołów grających muzykę bluesową i blues-rockową. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca – dwa wybrane utwory z całego okresu twórczości Tadeusza Nalepy (max. 20 min.). 

Pliki należy przysyłać na adresy mail: sstachurski@estrada.rzeszow.pl lub drachelska@estrada.rzeszow.pl. Do wygrania 6000 zł (Nagroda Prezydenta Rzeszowa) i voucher o wartości 3000 zł dla najlepszego gitarzysty. Voucher ufundował Pusz Guitars.

Regulamin konkursu jest na stronie breakoutdays.pl.

Zdjęcie: materiały Estrady Rzeszowskiej

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama