Zdjęcie: materiały prasowe

– Ten film trzeba zobaczyć. Będziecie zachwyceni – zachęca „Zorza”. Rzeszowskie kino, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, we wtorek (24 stycznia) przedpremierowo pokaże „Aftersun”.

„Aftersun”, w reżyserii Charlotte Wells, to najlepszy film 2022 roku według prestiżowych redakcji m.in. IndieWire, The Guardian, The Observer, Sight and Sound. To produkcja nagrodzonego Oscarem Barry’ego Jenkinsa („Moonlight”) z Paulem Mescalem („Normalni ludzie”) i zachwycającą debiutantką Frankie Corio w rolach głównych. 

Młody ojciec Calum i jego córka Sophie wyjeżdżają razem do tureckiego kurortu. Podczas wspólnych wakacji, które nagrywają na kasecie VHS, stają się sobie bliżsi, niż kiedykolwiek.

– Rzadko zdarza się tak piękna emocja na ekranie – mówi o „Aftersun” znana dziennikarka filmowa Karolina Korwin Piotrowska. – Jest nastrojowy i magnetyczny, składa się z emocji, kawałków historii, jak puzzle, jak gwiazdki, na które patrzy na suficie Sophie, genialnie grana przez Frankie Corio – ale aktorka nam się narodziła! Fenomenalna! – namawia. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ojca Sophie gra Paul Mescal. – To aktor wybitny, a tutaj sprawia, że czuję się, jakbym go podglądała, jego naturalność jest urzekająca – podkreśla Korwin Piotrowska. 

„Aftersun” zobaczycie we wtorek (24 stycznia), o godz. 19:00 w ramach DKF Zorza. Bilety w cenie 13 zł. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama