Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Natalia Siwiec

W ten weekend dowiemy się jak „Zdobyć, utrzymać, porzucić” mężczyznę, potrenujemy z najgorętszymi przystojniakami w Polsce oraz „Wykadrujemy” się w zdjęciową podróż. A do tego dowiemy, kogo lubi sukces oraz poczujemy przedsmak Breakout Days Festiwal. Na zakupy zabierze was Natalia Siwiec.

1. PIĄTEK

Zamiłowanie do podróżowania i robienia zdjęć to, to co „Wykadrowani” lubią najbardziej. O czym mowa? O pierwszej edycji rzeszowskich spotkań z podróżą ochrzczonych właśnie nazwą zaczerpniętą z fotografii. Inicjatywa ta promuje podróże, łącząc ze sobą kulturę i zamiłowanie do podboju świata.

„Wykadrowani” to moment zapomnienia, oderwania się od codzienności. To moment uchwycony w obrazie, słowie, w muzyce i w drugim człowieku. „Wykadrowanych” tworzą wszyscy. Każdy, kto pragnie podzielić się swoim zdjęciem z podróży, każdy, kto chce opowiedzieć o swojej przygodzie.

Spotkanie w ramach „Wykadrowanych” organizuje Pub Kultura oraz autostopowicze.org w dniach 3-5 marca w godz. 18:00 (Pub Kultura ul. Szopena 59).  Dodatkowo w piątek odbędzie się również jam sassion. Bilet trzydniowy na to wydarzenie kosztuje tylko 5 zł.

A kiedy najlepiej się rozwodzić? „Siemaszka” podpowiada, że w piątek, najlepiej przy „Moim boskim rozwodzie”. To szalenie dowcipna, błyskotliwa i inteligentna komedia o miłości, i zdradzie, o przyjaźni i seksie, o przemijaniu i radości życia, o kobiecych tęsknotach i odwiecznych problemach w stosunkach damsko-męskich. Pełne humoru, ale i życiowej mądrości teksty, zabawne sytuacje, momenty zaskakujące, śmieszne i wzruszające sprawią, że popatrzycie na swoje życie zupełnie inaczej.

Spektakl można zobaczyć o godz. 19:00. Bilety w cenie 25 zł można kupić w kasie teatru.

Kogo lubi sukces?

W ramach SLOT Art Cafe odbędą się kolejne warsztaty. Tym razem pod nazwą „sukces lubi odważnych”. Warsztaty poprowadzi Mateusz Mokrzycki – trener, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa, ratownik medyczny, właściciel firmy PASSIO. Mokrzycki ukończył Wydział Medyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego z dyplomem „Najlepszego Absolwenta”, jest twórcą grupy teatru ognia Fire Charmers.

Za kształcenie uczniów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa uzyskał tytuł „Wolontariusza Podkarpacia”. Obecnie prowadzi szereg projektów edukacyjnych. Najbardziej niezwykłe są jednak jego uśmiech i energia, z jaką osiąga te wszystkie sukcesy. Pasja, która rodzi profesjonalizm. Profesjonalizm, z którego bierze się jakość.

Warsztaty odbędą się o godz. 19:00 w budynku Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24). Wstęp wolny.

Breakout symfonicznie

Tegoroczna edycja Rzeszów Breakout Days Festival rozpocznie się już piątek koncertem „Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie” w Filharmonii Podkarpackiej. Główny koncert festiwalowy tradycyjnie odbędzie się we wrześniu.

„Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie” będzie swego rodzaju prapremierą jesiennego wydarzenia. Publiczność usłyszy m.in. takie przeboje jak: „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Pomaluj moje sny”, „Co stało się kwiatom”, „Gdybyś kochał hej!”. Koncert upamiętniający Tadeusza Nalepę i Mirę Kubasińską, liderów grupy Breakout, pionierów rzeszowskiej sceny bluesowej, zbiega się w czasie z 10. rocznicą śmierci artysty.

Bezpłatne zaproszenia na „Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie” można odbierać w Wydziale Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa (ul. Rynek 11), Podziemnej Trasie Turystycznej (ul. Rynek 26), Estradzie Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24) a także w Filharmonii Podkarpackiej.

Zaproszenie ważne jest dla jednej osoby i umożliwia również udział w oficjalnym afterparty „Gramy swoje”, które odbędzie się po koncercie w klubie LUKR (al. Kopisto 1).

Koncert rozpocznie się o godz. 19:30 w Filharmonii Podkarpackiej, natomiast afterparty w klubie Lukr planowane jest na 21:30.

Filmowe maratony

„Maraton Wolverine’a” w kinie Helios to propozycja dla miłośników mutantów. W ciągu jednej nocy będzie można zobaczyć Wolverine’a w trzech odsłonach. Na początek „Wolverine”, a po krótkiej przerwie „X-men: przeszłość, która nadejdzie”. Na koniec premierowo „Logan: Wolverine”, w którym Hugh Jackman żegna się z rolą tytułowego bohatera i serią X-Men. Maraton rozpocznie się o godz. 23:00.

Bilety w cenie 32/36 zł można kupić w kasie kina.

W Multikinie w ramach ENEMEF miłośników X-Menów również czeka bliźniaczy maraton filmowy. Bilety w cenie od 25 do 32 zł można kupić w kasach kina oraz na www.multikino.pl. Początek maratonu o godz. 22:00.

„Nadejdą lepsze czasy”

W podrzeszowskiej Boguchwale również będzie filmowo. O godzinie 18:00 w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się projekcja filmu „Nadejdą lepsze czasy”. Film traktuje o ludziach zamieszkujących wysypisko śmieci niespełna 20 km od centrum Moskwy. Po filmie planowana jest dyskusja na temat: jak możemy pomóc w walce z ubóstwem i dyskryminacją?

Główna bohaterka filmu: 11-letnia Jula zachowuje się jak każda jej rówieśniczka. Eksperymentuje z makijażem, farbuje włosy, próbuje alkoholu i papierosów. Jedyna różnica polega na tym, że Jula żyje na największym w Europie wysypisku śmieci znajdującym się pod Moskwą, zaledwie 20 km od Kremla. Teren wysypiska jest ogrodzony i pilnowany, ale mimo to żyje tam mała społeczność, która funkcjonuje poza prawem i światem zewnętrznym.

W tym nieludzkim miejscu panują straszne warunki. Ciężarówki i koparki przez cały dzień przywożą olbrzymie góry śmieci, a Jula, jej matka i przyjaciele próbują wyłuskać z nich coś, co pozwoli im przeżyć kolejny dzień…

Wstęp na film bezpłatny.

2. SOBOTA

Zdjęcie: Materiały prasowe

W sobotę wielkie otwarcie Outlet Graffica Rzeszów, w dawnej galerii Graffica. W nowej placówce będzie kilkadziesiąt sklepów: Assam, Bacca Scrittorini, Big Star Shoes, Naleśnikarnia Blin, Butterfly Wyspa Skarbów, Cafe Decor, Cinderella, City Pizza, Cotton Club, Dajar, Douglas, Dr. Max Apteka, E-smoking World, Ellite Gym, Empik, Euro Buty, Fabryka Cen, Fugart, Gatta, Go Sport, H&M, Imperial, Inglot, Io Amo, Jeans Outlet, Kebab, Keks, Kobiecy Styl, Kraina Snu, Kwiaciarnia, La Vantil, Lasagrada, Levi’s, Lila Pasmanteria, Massimo Sconti, Max-Time, McArthur, Media Expert, Monnari, Ochnik, Only, Optymi, Orsay, Pawtom Klucze, Recman, Rena, Restauracja Ukraińska, Reserved, Rossman, Smyk, Royal Collection, Soho, Świat Bielizny, Triumph, Tresspas, V. Gianni, Ulaia, Venezia, Vistula, Vissavi, W. Kruk, Well Moda, Watchman, Wispol, Yankee Candle, Wittchen. 

Na otwarciu Outlet Graffica Rzeszów będzie Natalia Siwiec, popularna fotomodelka, celebry tka i Miss Euro 2012. W trakcie wydarzenia odbywać się będą pokazy mody, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania będzie m.in. 2 tys. zł.

Otwarcie Outlet Graffica Rzeszów rozpocznie się o godz. 12:00. Impreza potrwa do 18:00.

Ikona metalu w Vinylu

Ceti – niekwestionowana ikona polskiego metalu pod wodzą Grzegorza Kupczyka. Pełna energii, szybkości i przebojowości muzyka z rock’n’rollowym kopniakiem. Ich najnowszy album „Snakes of Eden” to pod względem muzycznym w dużej mierze kontynuacja albumu „Brutus Syndrome”  z twardymi mocnymi gitarami, agresywną sekcją rytmiczną i chwytliwymi melodiami.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Materiał znajdujący się na płycie składa hołd klimatowi lat 80. łącząc ich znakomite osiągnięcia z bardzo nowoczesnym spojrzeniem na idea hardrocka dziś. Na płycie usłyszeć można również swoisty przegląd wszystkich płyt Ceti z ich już ponad 27 letniej działalności, ujawniający dorobek twórczy tej uznanej i oryginalnej w każdym calu formacji.

Ceti zagra w Rzeszowie w klubie Vinyl (al. Piłsudskiego 31). Bilety w cenie 35/45 zł można kupić w klubie.

Stand-up w Undergroundzie

„Wieczór ze śląskim teatrem komedii improwizowanej”, który jest częścią startujących w piątek „Wykadrowanych”  to okazja, aby śmiać się do rozpuku w Pubie Underground  (ul. Matejki 10). O godz. 19:30 wystąpi Duet impro – Jan Paszek II, którzy zagrają całkowicie improwizowany spektakl i przy waszej pomocy stworzą historię.

Natomiast o godz. 20:15 zobaczymy stand-up – Dawid Mazur, który swoją artystyczną drogę rozpoczął w Szkole Muzycznej im. A. Dygacza w Koszęcinie, gdzie uczył się gry na fortepianie oraz rozwijał swój talent wokalny. Cechą charakterystyczna Dawida jest duże poczucie humoru, któremu upust daje podczas popisów kabaretowych. Wstęp wolny.

„Ostatnie rozdanie”

„Ostatnie rozdanie” na podstawie powieści Wiesława Myśliwskiego odbędzie się o godz. 19:00 w Teatrze Przedmieście (ul. Reformacka 4). W podejrzanej scenerii piwnicznej, gdzieś na zapleczu pracowni krawieckiej stajemy się uczestnikami seansu wspominania. Porywa nas korowód tajemniczych postaci, które stopniowo odkrywają swoją tożsamość. Szum maszyn pracowni wtóruje rozterkom głównego bohatera, który ze skrawków pamięci próbuje na nowo uszyć sens swojego życia.

Spektakl „Ostatnie rozdanie” jest autorską interpretacją wybranych wątków powieści Wiesława Myśliwskiego pod tym samym tytułem. Główny bohater widzi, spotyka, rozmawia z postaciami, które miały mniejszy lub większy wpływ na jego życie, na obecny kształt jego osobowości. Mężczyzna poddaje się tym wspomnieniom, jest ich mimowolnym uczestnikiem, raczej biernym obserwatorem niż aktywnym kreatorem zdarzeń. W jego rozterkach, pytaniach i tęsknotach możemy przejrzeć się jak w lustrze i dostrzec swoją twarz, zadziwioną własnym istnieniem.

Bilety: 30zł/20 zł można rezerwować pod numerem tel. 667 714 730. W sobotę panie z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet mogą nabyć bilety o połowie taniej.

„Dzieci Hioba” i „Pogorzelisko”

Spektakl „Dzieci Hioba – wiek XX” na podstawie „Pieśni o zamordowanym żydowskim narodzie” Icchaka Kacenelsona w przekładzie Jerzego Ficowskiego to przedstawienie, które powstaje ku pamięci milionów pomordowanych w czasie holocaustu, a także wszystkich cierpiących i nieszczęśliwych, na których spadają ciosy losu i przeznaczenia.

Uwaga, to nie jest kolejna historia o tragicznych losach Żydów. To wyznanie autentycznej ofiary holocaustu. Przywrócona do życia, własnymi ustami opowie swoje losy. Wciągnie do getta, zaprosi w podróż bydlęcym wagonem oraz zwabi do baraków Auschwitz.

Twórcy poddają w wątpliwość, czy zakład o Hioba zawarty między Bogiem a Szatanem tysiące lat temu, został rozwiązany i czy przypadkiem nie dotyczy w dalszym ciągu nas wszystkich…

Spektakl wypełniony żydowskimi pieśniami jest hołdem dla wszystkich pomordowanych, niezależnie od tego kim byli, kiedy żyli i przez kogo zostali zgładzeni. Widowisko jest także wyrazem szacunku i respektu dla tych, którzy poświęcali swoje życie, ratując innych w czasach terroru i szalejącej nienawiści.

Spektakl w „Siemaszce” rozpocznie się o godz. 17:00. Bilety w cenie 35 zł można kupić w kasie teatru.

W sobotę także w „Siemaszce” grają fenomenalne i nasze ulubione „Pogorzelisko”. Jeśli jeszcze do tej pory nie udało się wam zobaczyć tego zapierającego dech w piersiach spektaklu koniecznie musicie się wybrać. Ci, którzy nie wierzą, że spektakl wart jest obejrzenia polecamy do przeczytania naszą recenzję – TUTAJ

„Pogorzelisko” rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety w cenie 45 zł do kupienia w kasie teatru.

Święto Kobiet z Misterami

Ćwierćfinaliści kolejnej edycji konkursu Mister Polski poprowadzą o godz. 14:00 specjalny trening, gdyż wielu z nich to wykwalifikowani trenerzy personalni. Chętnie podzielą się również sprawdzonymi fit – sztuczkami jak najlepiej dbać o swoje zdrowie i ciało.

Wydarzenie poprowadzą Misterzy Polski roku 2016 oraz 2015 Jan Dratwicki i Rafał Jonkisz.
W gronie najprzystojniejszych zobaczyć będzie można również przyszłego Mistera Polski 2017. Panowie tego samego wieczoru w klubie Lukr podczas Nocy Kobiet, która rozpoczyna się o godz. 21:00, zawalczą o wejście do półfinału tego prestiżowego ogólnopolskiego konkursu. Wstęp 10/20 zł.

3. NIEDZIELA

Zdjęcie: Materiały prasowe

Znów gwiazdy znane ze srebrnego ekranu pojawią się w Filharmonii Podkarpackiej. Tym razem rzeszowska publiczność będzie miała okazję zobaczyć zjawiskowe trio: Katarzynę Zielińską, która będzie zdobywać mężczyznę; Katarzynę Żak, która będzie starała się utrzymać przy sobie mężczyznę, oraz Olgę Bończyk, która mężczyznę będzie porzucać.

Te trzy oblicza damsko-męskich relacji aktorki zaprezentują w spektaklu muzycznym „Zdobyć, Utrzymać, Porzucić” śpiewając świetnie zinterpretowane piosenki.

To wszystko zostanie przeplatane dobrym żartem i wyszukanymi „wstawkami” Artura Andrusa, który za sceny będzie pełnił rolę głosu rozsądku.

Spektakl odbędzie się o godz. 16:00. Drugi zaplanowany na 18:45 został odwołany. Bilety w cenie 90/99 zł można kupić w kasie Filharmonii Podkarpackiej, biurze edma.art, ul. Kościuszki 5/1, Trasie Podziemnej – Rynek, oraz: www.teatralne.info , www.biletyna.pl,  www.kupbilecik.pl.

Bilety zbiorowe można zamówić telefonicznie kontaktując się z Edwardem Małkiem pod numerem telefonu: 506553937 lub 501285863 oraz e-mail: biuro@edma.art.pl, edmaart.impresariat@gmail.com, www.teatralne.info

Bars and Melody w Life House

Duet Bars and Melody wraca do Polski! Młodzi artyści wystąpią w rzeszowskim klubie Life House (al. Rejtana 1).  Leo i Charlie podczas koncertów w Polsce promować będą kawałki ze swojego najnowszego albumu „Covers”, ale nie zabraknie również największych hitów zespołu. Krążek „Covers” składa się z jedenastu kawałków, które trafiły na kanał YouTube młodych wokalistów.

O 18:30 rozpocznie się koncert. Bilety w cenie 99 zł można kupić w serwisie ebilet.pl.

„Przy planszówkach – zajęcia dla rodzin” to część regularnego cyklu różnych warsztatów organizowanych przez Rzeszowski Klub Rodzinny w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury (ul. Jagiellońska 24). W nadchodzącą niedzielę spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00. Wstęp wolny. Obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez formularz –TUTAJ.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl