Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

W sobotę (2 października) Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza osoby, które ukończyły 60. rok życia, na „Weekend Seniora z kulturą”.

Organizatorem akcji jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Ma zachęcać seniorów do uczestnictwa w życiu kulturalnym poszczególnych regionów kraju. Do „Weekendu Seniora z kulturą” przyłącza się także Muzeum-Zamek w Łańcucie. 

Karnety wstępu za 1 zł, uprawniające do zwiedzania Zamku oraz Stajni i Wozowni, po okazaniu dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie 60 lat, będzie można kupić w kasach Muzeum.

– Zwiedzający będą mogli obejrzeć m.in. wnętrze Sali Balowej, Apartamentu Paradnego, Sypialni Czerwonej, Gabinetu Rokokowego, zbiory Galerii Rzeźb, czy imponującą kolekcję pojazdów konnych po rodzinie Potockich – zachęca Joanna Garbulińska-Charchut z łańcuckiego Zamku. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W sobotę Zamek można zwiedzać od godz. 10:00 do 18:00 (ostatnie wejście o 17:00). Stajnie i Wozownia są czynne od godz. 11:10 do 19:00 (ostatnie wejście o 18:10). Z uwagi na obostrzenia epidemiczne, zwiedzanie odbywać się będzie w reżimie sanitarnym. Obowiązują limity wejść.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama