Gorączka sobotniej nocy, czy dyniowe „szaleństwa” u Dominikanów? Ten i wiele innych kulturalno-rozrywkowych dylematów będą musieli rozwiązać rzeszowianie podczas nadchodzącego weekendu.

PIĄTEK

Zapowiadany przez nas koncert Xxanaxx w klubie Lukr został odwołany.

Mocne uderzenie (dosłownie) czeka miłośników hard rocka, rocka i bluesa w Graciarni u Plastyków (Rynek 10) od godz. 18:30 dzięki Biegunowi Zachodniemu, The Louders, Insani. Ci pierwsi pochodzą z Rzeszowa i istnieją od 2010 roku w różnych składach i nazwach, ostatecznie od 2013 roku określając się jako Biegun Zachodni. Grają muzykę zwaną classic rock /hard rock z różnymi domieszkami typu orient, metal, czasem nawet pop.

The Louders to z kolei ekipa pochodząca z Głogowa Małopolskiego.  Tworzą ją: Krzysiek (gitarzysta, wokalista, perkusista oraz Adam – basista, wokalista i pianista. Ich specjalność to: psychedelic, roots, blues, hard rock, rock’n’roll.

Insani natomiast powstał z inicjatywy muzyków: Kariny Janusz (gitara, wokal) i Bartosza Siciak (gitara solowa). W lutym 2014 zespół wydał swój pierwszy studyjny album demonstracyjny „Demo 2014” w skład którego wchodzą utwory „Silence”, „Recovery” oraz „Żądza”. Na koncerty wstęp wolny.

„My Boyfriend Is Out Of Town” to z kolei nazwa imprezy w klubie Pod Palmą (ul. Cicha 2). Wszyscy, którzy wpiszą się na facebook’ową listę, wchodzą do 22:00 za darmo za okazaniem dokumentu  tożsamości, pozostali płacą 10 zł. Lista zostanie zamknięta punktualnie o godz. 19:00. Początek imprezy godz. 21:00.

Na zimne i długie wieczory dobrą alternatywą może być kino i film „Wołyń”. To trudna fabuła, ale mimo wszystko warto przypominać, że w 1943 roku na Wołyniu zginęło kilkadziesiąt tysięcy Polaków, szacuje się, że około 60 tysięcy. Zostali oni zamordowani przez Ukraińców, bardzo często sąsiadów, ludzi, których codziennie spotykali.

Film będzie można obejrzeć w kinie Zorza (ul. 3 Maja 28) o godz. 20:00.  Bilety w cenie 16/18 zł dostępne są w kasie kina.

SOBOTA

Studenci wrócili do Rzeszowa, ale na naukę mają jeszcze czas, wiec specjalnie dla nich, ale nie tylko, zostało przygotowane mnóstwo sobotnich imprez. I tak w klubie Pod Palmą (ul. Cicha 2) – „Wesele Pod Palmą”. Panie do 22:00 wchodzą za darmo, studenci płacą 7 zł, pozostali 10 zł. Impreza rozpoczyna się o 21:00.

W Hokus Pokus Gastrobar (ul. 3 Maja 13) natomiast odbędzie się impreza klubowa Stussy Night – Selectshop & Friends – Esel. Wstęp – 10/15 zł. Początek zabawy – 21:00. Imprezową propozycją klubu  Vinyl (ul. Piłsudzkiego 31) jest natomiast zabawa Hallucinations. Wstęp 10/15 zł, początek imprezy o godz. 21:00.

W klimat prawdziwego studiowania wprowadzi również grupa Letni Chamski Podryw – muzyczno- humorystyczna grupa z gatunku pop- hip-hop. Powstała w 2009 r. w Kielcach, a skład tworzą Maciej „Canton” Piotrowski i Dawid „Anton” Antonkiewicz.

„LCHP” zasłynął dzięki niezliczonej ilości hitów internetu, które na YouTube obejrzano już przeszło 150 tys. razy. Najsłynniejsze z nich to: „Czinkłaczento”, „Tylko hit na lato”, „Honda szybsza niż wygląda” i liczne parodie takie jak „Sklep z winem u Ani”, „Wiggry” czy rekordowa „Pomidorowa”(25 tys. wyświetleń na YT).

Na żywo będzie można ich usłyszeć w Kuli Bowling&Club (ul. Krakowska 20) od godz. 21:00. Wstęp wolny.

O Beksińskim w Empiku

Dla miłośników książek i faktów świetną okazją na spędzenie miło czasu będzie spotkanie autorskie. Tomek Beksiński – dziennikarz, publicysta i tłumacz. Postać kultowa. Kim był? Jak żył? Czego pragnął? Dlaczego i jak umarł? Czy jego historia nie skrywa żadnych tajemnic? Czy rzeczywiście została opowiedziana już do końca?

Na te pytania spróbował odpowiedzieć  Wiesław Weiss w książce „Tomek Beksiński. Portret Prawdziwy”. Autor spotka się ze swoimi czytelnikami o  godz. 16:00 w Empik’u (Galeria Rzeszów, al. Piłsudskiego 44). Wstęp wolny.

A u rzeszowskich Dominikanów… jesienna edycja warsztatów florystycznych. Uczestnicy będą wykonywać kompozycję w dyni, z wykorzystaniem kwiatów ciętych i naturalnego materiału roślinnego.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają tajniki techniki układania kwiatów w gąbce florystycznej oraz będą mieli okazje stworzyć własne jesienne kompozycje w dyni.

Koszt udziału w szkoleniu to 45 zł od osoby, czas trwania: ok. 2 godz. Warsztaty odbędą się w klasztorze ojców Dominikanów (ul. Dominikańska 15) w godz. 10:00-14:00. Zapisy wyłącznie drogą telefoniczną – 695 566 223.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Taneczne improwizacje

A dla Pań w hali na Podpromiu spotkanie z cyklu Kobiety Pro-Active! Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia będą Krzysztof Ignaczak – polski siatkarz i  jego żona Iwona, którzy będą opowiadać uczestniczkom o  sporcie, życiu, suplementacji i planach na przyszłość.

Następnie wszystkie kobiety będą mogły skorzystać z treningu, który poprowadzi Marta Niewczas. Spotkanie odbędzie w godz. 12:00-13:30, wstęp wolny.

Taneczne improwizacje będzie można zobaczyć podczas III Wieczoru Tańca Współczesnego. W programie: fragment spektaklu: „Faza cyklu – kontinuum” i  „I tak zatacza koła, kontynuuje swój cykl bez końca…” w wykonaniu Grupy Tańca Współczesnego Empirie; „The Queen?” w wykonaniu  Sandry Kuli; „Na granicy” – choreografia: Sebastian Szul i Grzegorz Matuszek, tańczy: Sebastian Szul; „Bezkresna otchłań wiśni” – choreografia oraz wykonanie: Olga Bury.

Te niezwykłe emocje, które zostaną wyrażone ruchem będzie można obejrzeć w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Ostendzkiego 51) od 18:30. Szczegóły i opis choreografii TUTAJ.

NIEDZIELA

W Rzeszowie w Filharmonii Podkarpackiej pojawi się Brodka w ramach trasy Clashes Tour. „Clashes” to metafizyka i zmysłowość. Posępne, kościelne organy i pełen wigoru punk rock. Płytę produkował nagrodzony Grammy Noah Georgeson (znany ze współpracy z Joanną Newsom, Devendrą Banhartem czy The Strokes) i m.in. znana z Warpaint perkusistka Stella Mozgawa.

Teksty o namiętności, miłosnym szaleństwie, ale i o kuszącej otchłani śmierci. „Clashes” jest jak układanka, która wymaga czasu i nie zdradza swoich walorów, gdy patrzymy na garść rozsypanych elementów. Która zaskakuje, gdy pierwsze puzzle zaczynają do siebie pasować i zachwyca, gdy wszystkie trafiają na swoje miejsce, a naszym oczom ukazuje się pełny obraz.

Koncert rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety w cenach: 79, 99, 119 zł na goodtaste.com.pl, bilety24.pl, biletomat.pl, kupbilecik.pl, eventim.pl, ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt, Saturn i Media Expert.

Rockendrollowa Scena Podkarpacka natomiast po raz kolejny zaprezentuje swoje oblicze w Vinylu  (ul. Piłsudzkiego 31). Tym razem na scenie zobaczymy zespoły Metromon, Pusta Przestrzeń oraz laureata Nalepy publiczności tegorocznej Rockowej Nocy – All We Left Behind z Jarosławia! Te muzyczne przyjemności odbędą się w godz. 9:00-13:00. Wstęp 7 zł.

Natomiast o zwierzętach i ich prawach będzie można porozmawiać w „Połoniny u Misia i Rysia” (ul. Grunwaldzka 1). Podczas spotkania o swojej pracy na rzecz zwierząt opowiedzą osoby na co dzień zajmujące się walką o ich lepszy los. Gościem specjalnym będzie Anna Plaszczyk, która od lat walczy o konie z Morskiego Oka. Opowie nam też o interwencyjnym odbiorze misia Baloo z cyrku.

Spotkanie odbędzie się w godz. 16:00-19:00, wstęp wolny.

Dzień Papieski

„Bądźcie świadkami miłosierdzia” – to hasło XVI Dnia Papieskiego. W programie (12:30-18:00) w Parku Papieskim będzie działać Wioska Papieska. Kulinaria dla uczestników przygotuje Stowarzyszenie przyjaciół Ziemi Słocińskiej.

Ponadto będą zabawy, atrakcje dla dzieci przygotowane przez Centrum Zabaw Fantazja – animacje z chustą Klanzy i tunelem dla najmłodszych, konkursy tematyczne, kalambury, zagadki, gry, malowanie twarzy, modelowanie balonów, pokaz dużych baniek mydlanych, poczęstunek dla dzieci.

Będą również warsztaty plastyczne przygotowane przez instruktorów Rzeszowskiego Domu Kultury (malowanie eko toreb i tworzenie aniołków),

O godz. 15:00 msza święta w Katedrze Rzeszowskiej, o 16:15 List do papieża Franciszka. O 16:30 odbędzie się koncert: oratorium „Szukam Was” w wykonaniu Patrycji i Jacka Kotlarskich, które jest oparte na opublikowanym Testamencie Jana Pawła II.

Na jego podstawie krakowski poeta i tekściarz Michał Zabłocki z okazji obchodów czwartej rocznicy śmierci Jana Pawła II napisał teksty pieśni zawartych w Oratorium. Muzykę zaś stworzyli młodzi kompozytorzy – Bartosz Tomaszek i Sebastian Perłowski, który zarazem zaaranżował to dzieło. Utwory przeplatane są oryginalnymi fragmentami testamentu Jana Pawła II, czytanymi przez rzeszowskiego aktora Ryszarda Szetelę.

Drugą częścią koncertu natomiast będzie występ chóru  gospel pod przewodnictwem Briana Fentressa – początek godz. 17:00

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama