Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Jak kochać to tylko wtedy, gdy „Miłość i polityka” się łączy. Jak uprawiać „Spadanie” to tylko z grupą Coma. Jak jechać na „Hawaje…” to tylko z filharmonią.  Jak spędzać weekend to tylko w Rzeszowie, bo tylko tu możecie zwiedzić cały świat podczas spotkania globtroterów.

PIĄTEK (11 listopada)

„Miłość i polityka” to przedstawienie lekkie i przyjemne, pełne dowcipnych dialogów oraz zaskakujących zwrotów akcji. Dobry wybór dla wszystkich, którzy szukają w teatrze rozrywki,  ale także dla tych, którzy z teatru chcą wyjść z poczuciem, że spektakl, który przed chwilą zobaczyli, skłania do refleksji.

Francuską komedię, która przeniesie nas w świat walki o władzę, pieniądze i miłość, zobaczymy w wykonaniu Marioli Łabno-Flaumenhaft, Beaty Zarembianki, Roberta Chodura, Marka Kępińskiego i Korlnela Pieńko. Reżyserem spektaklu jest Marcin Sławiński.

„Miłość i politykę” będzie można zobaczyć w sali koncertowej Wydziału Muzyki UR (ul. gen. Jarosława Dąbrowskiego 83) o godz. 18:45.  Bilety w cenie 30/40 zł można kupić kupbilecik.pl

Fisz i Emade w Lukrze

W klubie Lukr (al. Kopisto 1) zagra Fisz Emade Tworzywo. W ciągu ostatnich 15 lat wydali 10 płyt utrzymanych w bardzo różnorodnej stylistyce. Bracia Waglewscy, jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienie i poetyckie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues.

Przez lata duet braci Waglewskich przyzwyczajał fanów do muzycznych eksperymentów, mieszając ze sobą różne style, starając się by wszystkie ich produkcje łączyła wysoka jakość i zaangażowanie.

Album pt. „Mamut” z 2014 r. był tego najlepszym przykładem. Przyniósł artystom złotą płytę oraz Fryderyka w kategorii „Album roku elektronika / indie / alternatywa”. „Mamut” został okrzyknięty „głosem pokolenia”. Po dwóch latach od „Mamuta”, Waglewscy w październiku br. wrócili z nowym albumem – „Drony”.

Braterski koncert odbędzie się o godz. 20:00. Bilety w cenie 59/69 zł można kupić w kasie klubu Stodoła (ul. Batorego 10) oraz w Punkcie Info Millenium Hall (poziom 0) a także online: stodola.pl, eventim.pl, ebilet.pl, ticketpro.pl, lukr.club

W klubie Life House (al. Rejtana 1) swoje 11. urodziny, 11. dnia miesiąca, który jako 11 pojawia się w kalendarzu, będzie obchodzić kolbuszowska grupa rockowa Le Moor. Bilety można kupić w cenie 20/25 zł w Podziemnej Trasie Turystycznej, sieci Ticket Pro. Początek koncertu o 20:00. Jako support zagrają: Lej Mi Pół i Hysteria.

Maraton z Pitbullem

A w kinie Helios Pitbull razy trzy, czyli kolejny maraton filmowy. W ciągu jednej nocy będzie można zobaczyć trzy serie bezkompromisowych filmów Patryka Vegi. Będzie to spotkanie brutalnego świata, nie zawsze grzecznych policjantów i bezwzględnych gangsterów.

Na początek kultowy „Pitbull”, następnie jeden z największych kinowych hitów ostatnich miesięcy „Pitbull. Nowe porządki” i na koniec premierowy „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”.  Bilety w cenie 31/34 zł można kupić w kasie kina. Początek maratonu z Pitbullem – 23:00.

Jeśli marzysz o wielkich podróżach, ale nie wiesz, od czego zacząć? Albo byłeś już na krańcach świata i swoim doświadczeniem chcesz się podzielić z innymi? To koniecznie musisz wziąć  udział w XXXII  Ogólnopolskich Spotkaniach  Obieżyświatów, Trampów  i Turystów OSOTT 2016, które rozpoczną się o godz. 17:00 w hotelu Prezydenckim (centrum konferencyjne, ul. Podwisłocze 48).

Koszt udziału w sympozjum OSOTT to 10 zł. Bilety można kupić w recepcji hotelu Prezydenckiego lub kontaktując się z organizatorem e-mailowo: travelbit@travelbit.pl. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Pamiętając o naszej wolności warto wybrać się też na obchody 98. rocznicy Święta Niepodległości. W programie Apel Pamięci i salwa honorowa, a także pokaz musztry paradnej z bronią. O szczegółach TUTAJ.

SOBOTA (12 listopada)

Po długim milczeniu Coma powraca i „Spadnie” w Rzeszowie w klubie Life House (al. Rejtana ) o godz. 19:00. Wyczekiwany przez fanów kolejny album formacji pojawił się na półkach sklepowych 7 października. Na koncercie usłyszymy najnowsze kawałki, na które trzeba było czekać przeszło 5 lat.

Zespół znany jest z łączenia różnych form sztuki na scenie, spodziewać się więc możemy poruszającego widowiska. Bilety w cenie 55/65 zł dostępne są online na: biletomat.pl, bilety24.p, tixer.pl oraz salonach sieci Empik.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Ostatnie rozdanie” Myśliwskiego

A w Teatrze Przedmieście (ul. Reformacka 4) spektakl „Ostatnie rozdanie” na podstawie powieści Wiesława Myśliwskiego. W podejrzanej scenerii piwnicznej, gdzieś na zapleczu pracowni krawieckiej stajemy się uczestnikami seansu wspominania. Porywa nas korowód tajemniczych postaci, które stopniowo odkrywają swoją tożsamość.

Szum maszyn pracowni wtóruje rozterkom głównego bohatera, który ze skrawków pamięci próbuje na nowo uszyć sens swojego życia.

Spektakl „Ostatnie rozdanie” jest autorską interpretacją wybranych wątków powieści Wiesława Myśliwskiego pod tym samym tytułem. Główny bohater widzi, spotyka, rozmawia z postaciami, które miały mniejszy lub większy wpływ na jego życie, na obecny kształt jego osobowości.

Mężczyzna poddaje się tym wspomnieniom, jest ich mimowolnym uczestnikiem, raczej biernym obserwatorem niż aktywnym kreatorem zdarzeń. W jego rozterkach, pytaniach i tęsknotach możemy przejrzeć się jak w lustrze i dostrzec swoją twarz, zadziwioną własnym istnieniem.

Spektakl rozpocznie się o 19:00. Bilety: 30/20 zł można kupić w kasie teatru, a rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu: 667 714 730.

NIEDZELA (13 listopada)

Czy romanse, które czytamy, na pewno są tylko fikcją, a bohaterowie miłosnych historii to postaci zmyślone? W przypadku nowej sztuki Teatru Capitol, bez wątpienia tak nie jest. Mowa tu o spektaklu „Hawaje czyli przygody siostry Jane”, gdzie w roli głównej zobaczymy zachwycającą kolejnym mistrzowskim wcieleniem i bawiącą widza do łez – Darię Widawską.

Na scenie towarzyszyć jej będą popularni i lubiani aktorzy, między innymi Przemysław Sadowski, Dominika Ostałowska, Agnieszka Warchulska, Bartosz Żukowski, Aleksandra Popławska, Barbara Kurzaj, Piotr Nowak, Iza Zwierzyńska, Wojciech Rotowski oraz debiutujący na deskach teatralnych: Marta Manowska i Alan Andersz.

Bilety w cenie 90 i 99 zł można kupić na filharmonia.rzeszow.pl. Spektakl rozpocznie się o 16:00.

Czas na Rzeszów Jazz Festiwal

W niedzielę rusza piąta edycja Rzeszów Jazz Festiwal. Zainauguruje go występ Gaby Janusz, wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów związanej z Rzeszowem, laureatki m.in. nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz zespołu Afrofree sięgającego m.in. po wpływy muzyki ludowej z Podkarpacia i Małopolski. W ich utworach można usłyszeć również inspiracje bałkańskie.

Afrofree to folk jazzowy zespół z Tarnowa, który zaprezentuje na Festiwalu materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Carpathia”. Muzyka AfroFree zakorzeniona jest tak w nucie karpackiej, jak i w kulturze afrykańskiej, szczególnie jej rytmice, polirytmii i modalności.

Gaba Janusz to z kolei młoda polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Ukończyła studia na kierunku wokalistyka jazzowa w klasie Krystyny Stańko przy Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie zatrudniona jest obecnie na stanowisku nauczyciela akademickiego. Współpracuje z Trójmiejskim Teatrem Wybrzeże biorąc udział w spektaklu (g)DZIE-CI-FACECI.

W 2016 roku ukazała się autorska, debiutancka płyta Gaby pt.: „Chwile które znasz”. Album stylistycznie nawiązuje do tradycji polskiej piosenki i bazuje na brzmieniu akustycznego instrumentarium.

AfroFree i Gaba Janusz zagrają o godz. 19:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Biała (ul. Kard. Karola Wojtyły 164). Bilety w cenie 20 zł można kupić w dniu koncertu. O 5. Rzeszów Jazz Festiwal możecie przeczytać TUTAJ.

Żywa muzyka w „Królestwie…”

W niedzielny wieczór można również potańcować w Królestwie Bez Kresu (al. Piłsudskiego 8-10) od godz. 18:00. Wszystko odbędzie się przy dźwiękach żywej muzyki. Na instrumentach zagra: Witek Broda i Jan Krztoń. Wstęp wolny.

JOANNA GOŚCIŃSKA

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama